تبلیغات

شرط حضور زنان مجرد زیر ۴۵ سال در حج تمتع

حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر، نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر همچنان در نوبت حج تمتع هستند، گفت: احتمال دارد، ۱۵ الی ۱۶ سال طول بکشد تا این تعداد که در نوبت هستند به حج مشرف شوند.

به گزارش صبحانه،حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر در پاسخ به این سوال که آیا درباره حضور زنان مجرد زیر ۴۵ سال بدون محارم به حج تمتع با مقامات عربستانی مذاکره شده است یا خیر گفت: در صورتی که زنان بتوانند با محارم خود به این سفر بروند، مشکلی وجود ندارد و تاکنون نیز در این زمینه با مشکلی مواجه نشدیم، اما اگر زنی نتواند با محارم خود به سفر برود، طبیعی است که براساس قانون عربستان از این سفر محروم می‌شود.

وی همچنین در خصوص افرادی که همچنان در انتظار سفر حج هستند، تصریح کرد: در حال حاضر حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر همچنان در نوبت حج هستند و اگر ظرفیت اعزام حجاج همین عددی باشد که در حال حاضر اعزام می‌کنیم، یعنی حدود ۸۵ هزار نفر احتمال دارد؛ ۱۵ الی ۱۶ سال طول بکشد تا این یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر که در نوبت هستند به حج مشرف شوند.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه آخرین دوره ثبت‌نام حجاج برای حج تمتع در سال ۸۵ و ۸۶ بوده، خاطرنشان کرد: هر چقدر ظرفیت اعزام زائران را بتوانیم بالاتر ببریم، سریعتر می‌توانیم افرادی را که سال‌هاست در انتظار حج هستند را اعزام کنیم.

وی تصریح کرد: آمار افرادی که تکراری مشرف می‌شوند، بسیار کم است و قابل توجه نیست و بیشتر افرادی که به حج اعزام می‌شوند، سفر اولی هستند، بنابراین مردم دغدغه این را نداشته باشند که یک عده برای چندمین بار است که به سفر حج اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر در پاسخ به این سوال آیا امکان حج عمره نیز دوباره فراهم خواهد شد، بیان کرد: امیدواریم امسال حج‌مان به خوبی برگزار شود و بستر فراهم شود تا بتوانیم سفر‌های عمره را نیز از سر بگیریم. / ایلنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار