تبلیغات

چالش جدید آموزش‌وپرورش در مدارس

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه 50 درصد مدارس کشور کمتر از 45 دانش‌آموز دارند، گفت: لازم است مدارس مجتمع که در سند تحول بنیادین آمده است، جایگزین مدارس کوچک شود.

به گزارش صبحانه،رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه 50 درصد مدارس کشور کمتر از 45 دانش‌آموز دارند، گفت: لازم است مدارس مجتمع که در سند تحول بنیادین آمده است، جایگزین مدارس کوچک شود.

جلسه مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با حضور شاپور محمدزاده مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی، امروز با هدف بررسی و تبیین راهکارهای تأمین فضا، تجهیزات و فناوری مدارس به عنوان یکی از زیرنظام های سند تحول بنیادین در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با ارائه آمار و ارقامی از وضعیت فضاهای آموزشی سراسر کشور، اظهار کرد: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور 5.18 مترمربع به ازای هر دانش آموز است که بالاترین سرانه مربوط به استان یزد و کمترین آن مربوط به استان البرز است.

وی، بیشترین مدارس تخریبی را مربوط به استان تهران اعلام و عنوان کرد: سامان‌دهی مدارس حیات طیبه که در سند تحول به آن اشاره شده، در سال 97 در دستور کار است و تلاش خواهیم کرد در هر استان حداقل یک مدرسه سبز ایجاد کنیم.

رخشانی‌مهر افزود: آمار دانش‌آموزان 50 درصد از مدارس، کمتر از 45 نفر است؛‌ بنابراین لازم است طرح مدارس مجتمع که در سند تحول بنیادین آمده است، جایگزین مدارس کوچک شود.

در ادامه این مراسم، انواع راهکارها در حوزه مدیریت انرژی که شامل راهکارهای کم هزینه، بدون هزینه و پرهزینه از دیدگاه اقتصادی می‌شود و هم چنین فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف در نوسازی توسط جعفر محمدنژاد مدیر کل روابط عمومی و روابط بین الملل سازمان انرژی‌های نو تشریح شد.

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار