تبلیغات

۷۰ درصد کودکان کار در ایران خارجی هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ایرانی نبودن کودکان کار از ما رفع مسئولیت نمی کند بلکه مسئولیت ما را نیز سنگین تر می کند، گفت: ۷۰ درصد کودکان کار در کشور، خارجی هستند.

به گزارش صبحانه،عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ایرانی نبودن کودکان کار از ما رفع مسئولیت نمی کند بلکه مسئولیت ما را نیز سنگین تر می کند، گفت: ۷۰ درصد کودکان کار در کشور، خارجی هستند.

علیرضا محجوب درباره وضعیت کودکان کار درکشور، افزود: براساس تحقیقات موجود، ۷۰ درصد کودکانی که به کار خیابانی مشغول هستند یا مجبورشان می کنند که در راستای اشتغال کاذب در کشور فعالیت کنند خارجی هستند و در کل این نوع بهره وری از کودکان خلاف قانون کار است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه بکارگیری کودکان کار در حیطه شغل های کاذب با قوانین مندرج در کنوانسیون حمایت از کودکان مغایرت دارد، تصریح کرد: مجلس در زمینه وضع قوانین سختگیرانه درباره جلوگیری ازسوء استفاده از کودکان به وظایف خود عمل نکرده است.

محجوب افزود: برای جلوگیری از فعالیت کودکان در پدیده شوم قاچاق یا حضور در شغل های کاذب، قانون حمایت از کودکان، دولت ها را مکلف کرده است که بدترین مجازات را در زمینه سوء استفاده کنندگان از کودکان اعمال کنند اما متاسفانه در این راستا علاوه براینکه دولت لایحه ای نیاورده است، مجلس شورای اسلامی نیز طرحی را تدوین نکرده است و از همین رو تنها مکرر مشکلات کودکان کار در زبان ها می چرخد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ایرانی نبودن کودکان کار از ما رفع مسئولیت نمی کند و بلکه مسئولیت را ما را نیزسنگین تر می کند، یادآورشد: ۷۰ درصدکودکان کار در کشور خارجی هستند.

منبع:مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار