تبلیغات

قانون در انتظار موتورسواران فاقد کلاه ایمنی

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: عدم استفاده از کلاه ایمنی جزو تخلفاتی است که تأثیر مستقیمی در افزایش آمار مجروحین و فوتی‌های تصادفات موتورسیکلت داردو در نتیجه از امروز موتور سوارانی که بدون کلاه برای خود و همراهشان مشاهده شوند اعکال قانون خواهند شد.

به گزارش صبحانه،رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: عدم استفاده از کلاه ایمنی جزو تخلفاتی است که تأثیر مستقیمی در افزایش آمار مجروحین و فوتی‌های تصادفات موتورسیکلت داردو در نتیجه از امروز موتور سوارانی که بدون کلاه برای خود و همراهشان مشاهده شوند اعکال قانون خواهند شد.

سرهنگ محمد رازقی در اینباره اعلام کرد: متأسفانه طی روزهای گذشته شاهدیم که به علت‌ افزایش دمای هوا، استفاده از کلاه ایمنی بین راکبین موتورسیکلت کاهش داشته است.

عدم استفاده از کلاه ایمنی، صدمات ناشی از تصادفات را افزایش داده و موارد زیادی وجود دارد که به‌ این علت، فرد جان خود را بر اثر تصادف رخ داده از دست داده یا دچار جراحت شدید شده است.

وی اضافه کرد:پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از امروز در قالب یک طرح با این تخلف برخورد می‌کند. عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راکب و سرنشین موتورسیکلت یک تخلف محسوب شده و مورد اعمال قانون قرار خواهد گرفت. توصیه می‌شود راکبین موتورسیکلت ضمن رعایت کلیه قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند زیرا برای حفاظت از سلامتی آن‌ها امری حیاتی محسوب می‌شود.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران درباره وضعیت ترافیک شهر تهران امروز یکشنبه 17 تیرماه گفت: با توجه به تغییر ساعت کاری ادارات از روز گذشته، شاهد تغییر ساعت در الگوی بار ترافیکی شهر تهران هستیم. وی اضافه کرد از امروز برنامه ویژه ای برای موتور سواران داریم.

سرهنگ محمد رازقی در رابطه با تغییر ساعت اوج‌های ترافیکی افزود: بار ترافیک صبحگاهی در محورهای ورودی شهر مانند بزرگراه‌های نواب، رسالت، زین‌الدین، شیخ فضل الله، سعیدی و همچنین خیابان‌های دماوند و آزادی از ساعت 5:30 صبح آغاز شده و موج اول بار ترافیک صبحگاهی تا ساعت 7:45 ادامه می‌یابد.عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی، قبل از شروع بار ترافیکی در محورهای ورودی مستقر شده و کار روان‌سازی ترافیک را به‌عهده دارند. موج دوم بار ترافیک صبحگاهی نیز که مربوط به صنوف و بازاریان می‌باشد، معمولاً از ساعت 8 شروع و تا ساعت 10 ادامه دارد.

وی درباره بار ترافیک برگشت نیز اظهار داشت: در خصوص بار ترافیک بین روز و زمان پایان کار ادارات، به‌طور محسوس شاهد افزایش حجم تردد در معابر شهری هستیم.

منبع:ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار