تبلیغات

قصاص «زالوی کثیف» و «قاتل مارمولک نشان»

دو قاتل ساعت ۸ صبح امروز در انتهای بولوار حر شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) مشهد و در نزدیکی استخر شنای آستان قدس به دار مجازات آویخته می‌شوند

به گزارش صبحانه،عاملان دو جنایت هولناک که در دو حادثه جداگانه، طعمه کودک خود را پس از آزار و اعمال منافی عفت به قتل رسانده بودند، صبح امروز در حالی به دار مجازات آویخته می‌شوند که شهروندان مشهدی از مدتی قبل برای اجرای حکم مرد معروف به «زالوی کثیف» و جوان معروف به قاتل «مارمولک نشان» روزشماری می‌کردند. به گزارش خراسان، نیمه شب هفتم فروردین گذشته بود که خودرو‌های پلیس آژیرکشان وارد کوچه شهید غلامی ۸ واقع در شهرک شهید رجایی مشهد شدند. جمعیت زیادی اطراف کیسه کنار دیوار حلقه زده بودند که جسد دختر بچه شش ساله‌ای داخل آن قرار داشت. در این هنگام مرد افغانستانی چاه کن، هراسان خود را کنار جسد رساند و درحالی که شوک زده به چشمان نیمه باز دخترش خیره شده بود، فریاد می‌زد «او زنده است!»، «اگر به بیمارستان برسانیدش، زنده می‌ماند!» گریه‌های دلخراش مرد افغانی که با جسد دردانه‌اش روبه رو شده بود، دل‌ها را می‌لرزاند. چند تکه دستمال کاغذی سفیدی که در دهان جسد «ندا» (دختر ۶ ساله افغانستانی) فرو رفته بود، حکایت از ماجرای قتلی هولناک داشت؛ بنابراین دقایقی بعد با گزارش نیرو‌های انتظامی، بازپرس ویژه قتل عمد، تحقیقات گسترده‌ای در این باره آغاز شد. با حضور شبانه قاضی علی اکبر احمدی نژاد در منطقه قلعه ساختمان مشهد، بلافاصله همه امکانات پلیس و دستگاه قضایی برای ریشه یابی ماجرای قتل «ندا» به کار گرفته شد و گروه زبده‌ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با راهنمایی‌های قضایی، بررسی‌های تخصصی خود را با توجه به سرنخ‌های موجود و به ویژه کیسه مخصوص حمل میوه (کیسه‌ای که جسد درون آن قرار داشت) ادامه دادند تا این که مشخص شد مرد متاهلی در همان نزدیکی، بخشی از منزل مسکونی اش را به میوه فروشی اختصاص داده است این گونه بود که با رصد‌های اطلاعاتی، مرد ۴۱ ساله معروف به «زالوی کثیف» دستگیر شد و به قتل «ندا» اعتراف کرد. او در همان بازجویی‌های اولیه گفت: وقتی دخترک را دیدم به چشمانم خیلی زیبا آمد! او بلوز و شلوار به تن داشت و من تحت تاثیر افکار شیطانی از او خواستم مقداری غذا از منزلم برای خانواده اش ببرد! و با این ترفند دخترک را به داخل خانه بردم، اما پس از این که او را آزار دادم، دخترک گفت: ماجرا را به خانواده اش می‌گوید به همین خاطر ترسیدم و او را خفه کردم سپس جسد را درون کیسه سیب زمینی گذاشتم و در کوچه بالاتر رها کردم! گزارش خراسان حاکی است در پی اعترافات صریح متهم و بازسازی صحنه قتل در حضور قاضی احمدی نژاد، کیفرخواست این پرونده تنها طی چند روز در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و با تاکید دادستان مرکز خراسان رضوی مبنی بر رسیدگی سریع و دقیق، صادر شد و متهم پس از برگزاری چند جلسه محاکمه در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، به قصاص نفس محکوم شد. همزمان با قطعیت یافتن رای دادگاه، این پرونده به اجرای احکام دادسرای مشهد ارسال شد و با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم قصاص، عامل این جنایت هولناک ساعت ۸ صبح امروز در انتهای بولوار حر مشهد و کنار فضای سبز (پارک) در نزدیکی استخر شنای آستان قدس واقع در شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) به دار مجازات آویخته می‌شود.

ماجرای قاتل مارمولک نشان!

گزارش خراسان همچنین حاکی است جوان پرایدسواری که به قاتل مارمولک نشان معروف شد نیز پنجم اردیبهشت گذشته، کودک ۱۰ ساله مشهدی را با توسل به حیله و نیرنگ به جاده فرعی شهرک صنعتی مشهد کشاند و درحالی که موفق به تعرض نشده بود، به طرز وحشتناکی، او را به قتل رساند. این متهم ۲۷ ساله که تنها با گذشت کمتر از ۳۶ ساعت و با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی با تجربه ویژه قتل عمد و تشکیل گروه زبده‌ای از کارآگاهان به فرماندهی مستقیم سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس سابق آگاهی خراسان رضوی) در چنگ عدالت گرفتار شد، در بیان ماجرا گفت: کودک ۱۰ ساله مشهدی منتظر تاکسی تلفنی بود تا به مدرسه برود من هم خودم را راننده تاکسی تلفنی معرفی و او را سوار کردم. از همان ابتدا دچار وسوسه‌های شیطانی شدم و او را به منطقه شهرک صنعتی مشهد بردم، ولی او در برابر خواسته‌ام مقاومت کرد به همین دلیل لباس هایش را از تنش بیرون آوردم و سپس با ضربات چاقو و سنگ او را به قتل رساندم. متهم مذکور که به دلیل تصویر مارمولک روی داشبورد خودرواش، به قاتل مارمولک نشان معروف شد در ادامه اعترافاتش افزود: پس از آن هم ترسیدم و لباس‌های کودک را به همراه کیف مدرسه اش در مسیر شهرک صنعتی انداختم که بعد از آن هم توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی دستگیر شدم. گزارش خراسان حاکی است متهم جوان این پرونده جنایی که تحصیلات عالیه حقوق نیز دارد در حضور قاضی کاظم میرزایی به بازسازی صحنه قتل پرداخت و همه زوایای این پرونده را به طور کامل شرح داد. بنابر گزارش خراسان، با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست در دادسرای مشهد، این پرونده نیز به شعبه پنجم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی ارسال شد و قضات با تجربه دادگاه بعد از برگزاری چندین جلسه محاکمه، رای به قصاص نفس دادند. با تایید رای صادره در دیوان عالی کشور و طی مراحل قانونی، پرونده مذکور به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارجاع شد تا این که با فراهم شدن مقدمات اجرای حکم، متهم ۲۷ ساله معروف به قاتل مارمولک نشان، نیز امروز همزمان با زالوی کثیف ساعت ۸ صبح در انتهای بولوار حر مشهد در نزدیکی استخر شنای آستان قدس واقع در شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) به دار مجازات آویخته می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار