تبلیغات

تکذیب خبر مرگ ۸ ببر در باغ‌وحش مشهد

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی گفت: خبری کذب منتشره در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی مبنی بر تلف‌شدن هشت قلاده ببر در باغ وحش مشهد به‌هیچ وجه صحت ندارد.

به گزارش صبحانه،به نقل از اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان خراسان رضوی، تورج همتی اظهار کرد: فضاسازی و انتشار اخبار کذب پیرامون حوزه محیط‌زیست خراسان رضوی موجب ناآرام جلوه دادن فضا می‌شود در صورتی که تلف شدن هشت قلاده ببر باغ وحش مشهد تاکنون در هیچ دوره‌ای رخ نداده و کاملا بی‌اساس است.

وی ادامه داد: هم اکنون باغ وحش مشهد به عنوان قدیمی‌ترین باغ وحش کشور دارای ۱۴ قلاده ببر است که وضعیت مناسب زیست، تغذیه، بهداشت، فضا و امنیت محل زندگی آنان تحت نظارت کامل اداره کل حفاظت محیط‌زیست قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی گفت: تنها مورد سابقه تلف شدن ببر در باغ وحش مشهد خرداد امسال رخ داد که آن هم ناشی از درگیری دو ببر نر و ماده در قفس بود که موجب بریدگی دم پلنگ ماده، عفونت شدید و مرگ آن شد.

وی افزود: این ببر زخمی بلافاصله توسط دامپزشک باغ‌وحش تحت عمل جراحی و اقدامات درمانی قرار گرفت اما ۱۰ روز بعد از درگیری تلف شد.

همتی بیان کرد: در زمینه نگهداری و وضعیت زیست گونه‌های مختلف باغ وحش مشهد نگرانی‌هایی وجود دارد که آن هم به دلیل قدیمی بودن فضای فیزیکی این مکان و نبود امکانات لازم برای اجرای آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های جدید است اما با فراهم شدن یک فضای جدید این مسائل مرتفع می شوند. در شرایط و فضای فعلی زیست گونه‌ها تحت کنترل کامل قرار دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار