تبلیغات

جسد زن جوان و پسربچه 1 ساله اش در ساحل رودخانه پیدا شد

به دنبال واژگون شدن قایقی که مهاجران غیرقانونی را از ترکیه به یونان می برد، اجساد یک زن ترکیه ای و پسر بچه یک ساله اش در ساحل روخانه اوروس پیدا شد.

به گزارش صبحانه،این قایق که پنج شنبه گذشته در این رودخانه واژگون شد حامل مهاجران ترکیه ای بود که قصد داشتند به خاک یونان در سوی دیگر این رودخانه بروند. امدادگران یونانی پنج تن از سرنشینان این قایق را نجات دادند، اما مقامات هر دو کشور عنوان کردند عملیات برای پیدا کردن گمشدگان شامل یک زن ۳۶ ساله و سه فرزند وی ادامه دارد. اجساد این زن و نوزاد یک ساله وی روز جمعه پیدا شد اما دو فرزند دیگر وی همچنان مفقودند.

از سال ۲۰۱۲ میلادی، قاچاقچیان انسان در ماههای کم آب سال در تابستان از این رودخانه برای انتقال مهاجران غیرقانونی ترکیه ای به یونان استفاده کرده اند. از زمان کودتای نافرجام علیه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در سال ۲۰۱۶ میلادی، صدها شهروند ترکیه ای با عبور از آبهای این رودخانه در خاک یونان تقاضای پناهندگی کرده اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار