تبلیغات

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018 20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018 

دراین مقاله بهترین کشورها برای زندگی و مهاجرت درسال 2018 را معرفی میکنیم، این کشورها به خاطر تبعیت جدی از قوانین و اقتصادهای پایدارشان همواره موفق بوده اند و مهاجران به خاطر احساس امنیت و آرامش دراین کشورها، انها را بهترین می‌دانند، در ادامه با پارس ناز همراه بمانید تا با این کشورها بیشتر آشنا شویم.

قطر

باور کنید یا نه، قطر به لحاظ ثروت، دومین کشور جهان است و در لیست بهترین کشور برای زندگی در رتبه بیست و دوم قرار دارد. گذشته از اینکه یکی از معدود کشورهایی است که پایین‌ترین نرخ مالیات را دارد، دارای یک وجه تمایز نیز هست: نرخ بیکاری ۰.۱ درصد در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳، و همین‌طور پایین‌ترین نرخ بی‌سوادی در جهان عرب. تعداد میلیونرها در قطر زیاد «نزدیک به ۱۴ درصد» است.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

تولید ناخالص داخلی آن در مقایسه با کشور های دیگر بالاست، اما لازم به ذکر است که ۹۴ درصد از جمعیت در قطر کارگران مهاجر از تعداد زیادی از نقاط جهان هستند. حضور در مدارس دولتی از کودکستان تا دبیرستان برای همه ی‌ي کودکان الزامی است.

بتازگی، قطر یک “شهرک آموزش دانشگاهی” ساخته‌است، که میزبان‌ شعبه‌هاي محلی دانشکده‌هاي مشهور مانند مدرسه‌ي روزنامه‌نگاری مدیلِ نورث وسترن، کالج دکتری ویل کورنل و دیگر نهادهای بین‌ المللی است.

امارات متحده عربی

امارات و قطر دو کشور اسلامی هستند از منطقه‌ي خلیج فارس که در لیست بهترین کشور برای زندگی قراردارند. شاید این کشورها بهترین مکان زندگی برای تعداد زیادی از مردم بنظر نرسند چرا که اگر شهروند آن ها نباشید نمیتوانید چیزی به نام خودتان بخرید و البته شهروند این کشور نخواهید بود حتی اگر تمام عمرتان را دراین کشورها زندگی کنید.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

انها ممکن است به لحاظ فرهنگی برای اروپایی‌ها و امریکایی‌ها مناسب نباشند. اما برای افرادی که در امارات بدنیا آمده‌اند و کسانی که شهروندان واقعی هستند، بی شک بهترین مکان برای زندگی هستند. تقریباً همه ی‌ي ساکنان امارات ثروتمند هستند. دولت هیچ مالیات بر درآمدی اعمال نمیکند. بر خلاف باور رایج، منابع نفتی، تنها دلیل ثروت آن ها نیست. 

انگلستان

اگر از افرادی هستید که عاشق هنر هستید این کشور بهترین جای دنیا برای شماست. انگلستان تاریخ بسیار قدیمی دارد و زیباترین پارک هاي جهان را دارد. سیستم حمل و نقل عمومی در انگلستان بسیار عالی است و موزه هاي رایگان زیبای بسیار زیادی دارد. دراین کشور دوربین هاي زیادی همه ی جا نصب است و از این رو کشور بسیار امنی محسوب میشود. برتانیا نیز مانند امارات متحده‌ي عربی، ترکیبی از چهار کشور جهان است: انگلستان، ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

این کشور برای ساختمان‌هاي قدیمی، رودخانه تیمز و یک مجلس متشکل از مجلس اعیان و مجلس عوام مشهور است. عده اي از دیگر جاذبه‌هاي مهم توریستی این کشور عبارتند از بیگ بن «زنگ بزرگ در برج ساعت الیزابت»، برج جواهر، قلعه ویندسور، کاخ باکینگهام و رصدخانه‌ي سلطنتی در گرینویچ.

بلژیک

شکلات بلژیک بهترین شکلات در دنیا است. بلژیک ششمین اقتصاد بزرگ جهان و یکی از بهترین اقتصادهای منطقه یورو است. تولید ناخالص داخلی این کشور ۴۶۶.۴ میلیارد دلار است. بانک مرکزی بلژیک پیشبینی کرده است که درسال آینده نیز ۰.۵ درصد رشد خواهد کرد. مردم بلژیک روابط بسیار دوستانه اي با همه ی دارند و سیستم حمل و نقل عمومی دراین کشور عالی است.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

بلژیک شکلات‌هایي در سطح جهانی تولید می کند. این کشور ترکیب جالبی از تاریخ و فرهنگ دارد. تعداد زیادی از بلژیکی‌ها چند زبانه و چند فرهنگی هستند. این کشور دارای ۳ زبان بعنوان زبان ملی است. سیستم مراقبت‌هاي بهداشتی بلژیک بعنوان یکی از بهترین سیستم‌هاي مراقبت‌هاي بهداشتی در جهان شناخته شده‌است.

این کشور مراقبت‌هاي دکتری را در سطح جهانی و به پایین‌ترین قیمت به همه ی‌ي شهروندان ارائه میدهد. بلژیک دارای یک سیستم حمل‌ونقل سالم است. شما به اسانی می توانید در سراسر بلژیک از طریق هر نوع سیستم حمل‌ و نقلی سفر کنید. با توجه به بررسی‌هاي بین‌ المللی، بلژیک یکی از صلح‌آمیزترین کشور های جهان و در لیست بهترین کشور برای زندگی است.

آلمان

رشد اقتصادی در کشور آلمان همیشه نیرومند و پویا است. آزادی سرمایه گذاری و کسب و کار دراین کشور بسیار قوی انجام می‌ شود. فساد اداری در مقامات دولتی به شدت بازرسی می شود و هر نوع عمل خلافی مورد توجه و مجازات قرار میگیرد. کشور آلمان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور صادر کننده پیشگام وسایل نقلیه، مواد شیمیایی، ماشین آلات و سایر محصولات خانگی است.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

تحقیق و توسعه نقش عمده‌اي در اقتصاد این کشور دارند. بیشتر دانشمندان کشور آلمان جایزه‌ي نوبل را در مقوله‌ي علوم مختلف به‌دست آورده‌اند. بطور عمده در رشته‌هاي فیزیک، فیزیولوژی، شیمی یا دکتری. کشور آلمان در بازار جهانی، دارای یک نیروی کار بسیار ماهر، فساد کم، نوآوری زیاد و سرمایه‌ي هنگفت است. محبوب‌ترین ورزش در کشور آلمان فوتبال است. کشور آلمان زیبا در رتبه پانزدهم لیست بهترین کشور برای زندگی قرار دارد.

ایرلند

به گزارش پارس ناز: لباس و موسیقی سنتی ایرلندی برای تمام مردم جهان شناخته شده است و پیدا کردن یک خانه بسیار زیبا با شکل و شمایل سنتی در ایرلند کار چندان سختی نیست. ایرلندی ها عاشق موسیقی و هیجان هستند و دولت هم دراین زمینه با آن ها کمک می کند. در ایرلند هر کارمند وادار است از ۲۰ روز مرخصی اجباری استفاده کند و به تعطیلات برود. تعادل در کار زندگی به بهترین شکل در ایرلند نمایش داده میشود.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

این جزیره‌ي کوچک که دقیقا در وسط اقیانوس اطلس واقع شده‌است، مناظر شگفت‌انگیز و، البته، مردم فوق‌العاده‌اي دارد. بعنوان کشوری که وسعت کمی دارد، چند تاثیر قابل توجه در فرهنگ، علم و فناوری جهان داشته‌است. این جزیره بسیار کوچک و بسیار سبز است. ازآن‌جا که حیوانات و گیاهان از بهترین مواد غذایی، آب و نور موجود دراین‌ کشور استفاده میکنند، غذا هاي‌ شان در مقایسه با هر کشور دیگری طعم بسیار بهتری دارد.

ایالات متحده

آمریکایی ها آزادی رابه بالاترین سطح ممکن دارند. روزنامه ها می توانند هرچیزی راکه به آن اعتقاد دارند چاپ کنند و هیچکس حتی درصورت انتقاد از رئیس جمهور هم مواخذه نمیشود. نیازی به گفتن نیست که ایالات متحده یکی از کشورهایی است که اسانی و رفاه رابه حد اعلاء ارائه می دهد. امریکا کشوری است که در آن می توانید به هر چیزی در هر زمانی دست بیابید.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

یکی از بهترین چیزهایی که ایالات متحده را در لیست بهترین کشور برای زندگی قرار میدهد، “آزادی بیان” است؛ یعنی آن ها به حق دیگران برای بیان عقایدشان احترام می گذراند. پس شما حتی میتوانید رییس‌جمهور، دولت، سیاستمداران، یا هر شخصی را مورد انتقاد قرار دهید. امریکایی‌ها نیز مثل استرالیایی‌ها، بسیار مهربان هستند.

هنگامیکه پای حوادث فاجعه‌آمیز وسط باشد، هیچ چیز نمیتواند در برابر وحدت امریکایی‌ها بایستد. مردم ایالات متحده به شدت خلاق هستند. هیچ کشور دیگری به اندازه‌ي امریکایی‌ها در همه ی‌ي زمینه‌ها تجربه ندارد. تنوع نژادی و فرهنگی زیاد دو عامل مهم دیگر هستند که باعث میشوند هر شخصی بتواند در ایالات متحده لذت ببرد.

اتریش

هنگامیکه اروپا با بحران اقتصادی مواجه شد، شاید باور نکنید که این بحران در اتریش فقط ۰.۱٪ اثر گذاشت. همین مورد به تنهایی کافی است که بگوییم، وین در برابر بحران ایمن است. بنابر این در هر کسب‌وکاری که باشید، سرمایه‌گذاری در وین می تواند سودآور باشد. وین، مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تاریخی اتریش است. این شهر بالاترین سرانه‌ي تولید ناخالص داخلی را در مقایسه با سایر شهر های جهان دارد.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

متوسط درآمد خالص مردم ۱۹.۷۶۹ یورو درسال «در وین» است. درسال ۲۰۱۰، وین جایزه برنامه‌ریزی شهری را از سازمان ملل دریافت کرد. نزدیک به ۵ میلیون توریست از سراسر جهان هر سال از اتریش بازدید میکنند. در اتریش، ۹۰٪ از مردم ادعا می کنند که از مسکن و امکانات اولیه‌شان راضی هستند. اتریش بهترین سیستم مدرسه‌اي را دارد و آموزش سطح بالایی رابه همه ی‌ي دانش‌آموزان‌اش ارائه میدهد.

کاستاریکا

کاستاریکا قهوه، شکر و موز صادر می کند که ستون فقرات اقتصاد این کشور هستند. تجارت یکی از چیزهای مهم برای اقتصاد کاستاریکا است. واردات و صادرات این کشور به ۷۲٪ تولید ناخالص داخلی اش کمک می کند. مردم کاستاریکا بالاترین سطح رضایت از زندگی را در مقایسه با هر کشور دیگری دارند. گذشته از این اگر به فکر نقل مکان هستید، صدها دلیل وجوددارد که نشان می دهد، کاستاریکا گزینه‌ي مناسبی است.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

این کشور یک سبک زندگی بسیار عالی با بهترین هزینه‌ي ممکن ارائه می دهد. موقعیت سیاسی باثبات و شفاف، این کشور را جذاب‌تر و شادتر میکند و سبب رشد سریع‌تر آن میشود. کاستاریکا به داشتن امنیت مشهور است. به ندرت می شنوید که مردم دراین کشور درگیر هر نوع جنایتی شوند. این کشور یکی از سبزترین و شادترین کشورهاست که بدلیل مقصدهای ساحلی‌اش مشهور است.

کیفیت بالا و به روز بودن سیستم مراقبت‌هاي بهداشتی، باعث سلامت بیش‌تر ساکنان این کشور شده‌است. امید به زندگی در کاستاریکا حدودا ۷۹ سال است که یکی از بالاترین‌ها در جهان است. کاستاریکا در فناوری نیز عقب نمانده‌است. سرعت اینترنت حتی در دورافتاده‌ترین مناطق بالاست. مردم کاستاریکا سبک زندگی‌شان رابا آخرین فناوری‌ها به روز رسانی میکنند. فرصت‌ هاي شغلی نیز برای کسانی که میخواهند کسب‌وکار خودشان را شروع کنند، دراین کشور زیاد است.

اسرائیل

اسرائیل پیشرفتهای زیادی در زمینه تحقیق و توسعه فناوری در جهان داشته است. و باوجود این که اوضاع نامناسبی در خاور میانه دارد اما ادیان مختلفی دراین سرزمین کنار هم زندگی میکنند. این سرزمین سابقه ۳۰۰۰ ساله دارد و تعداد زیادی از مکان هاي تاریخی و زیبای جهان رادر خود جای داده است. اسراییل دارای بالاترین تعداد شرکت هاي فناوری پیشرفته در جهان است به طوریکه بیش از ۴۰۰۰ شرکت فناوری پیشرفته دارد که مشغول فعالیت هستند.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

جدید ترین پیشرفتهای فن آوری که تمام دنیا ازآن استفاده میکنند توسط اسرائیل انجام شده است. بعنوان مثال، ویندوز NT توسط مایکروسافت-اسرائیل توسعه یافته است و نخستین تلفن همراه جهان توسط موتورولا در اسرائیل و پنتیوم MMX چیپ توسط اینتل اسرائیل اختراع شد. اسرائیل سومین کارآفرینی در جهان را در بین افراد بالای ۵۵ سال دارد. آموزش اجباری و رایگان از مهد کودک تا کلاس ۱۲ دراین سرزمین اجرا می شود.

سوئد

تجارت بخش مهمی از اقتصاد سوئد است و حقوق مالکیت در یان کشور بسیار رعایت می شود. به گزارش پارس ناز: سوئدی ها عاشق تفریحات بیرون از منطل هستند و انتظار تابستان را می کشند تا بیرون از منزل کباب درست کنند و تفریحات ورزشی در هوای آزاد انجام دهند. سوئد ۱۶ ماه مرخصی زایمان به مادران می دهد و ۸۰٪ از حقوق‌شان را نیز پرداخت می کند.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

اقتصاد سوئد توسط برق آبی، سنگ آهن و چوب یاری می شود. با این حال، صنایع عمده‌ي آن عبارتند از ارتباطات از راه دور، ماشین‌آلات صنعتی، کالاهای شیمیایی، وسایل نقلیه‌ي موتوری، دارو، تجهیزات اندازه‌گیری دقیق، لوازم خانگی، فولاد، آهن و جنگل‌داری. سوئد بهترین کشور برای زنان است. وقتی زندگی دراین کشور برای زنان امن‌تر است، پس برای دیگران نیز بهترین گزینه است.

استرالیا

استرالیا دانشگاههای بسیار معروفی در سطح جهان دارد و هر ایالت مسئول مدیریت نظام آموزشی خود است. سیستم مراقبت بهداشتی استرالیا نیز قابل ستایش است و امید به زندگی بطور متوسط ۸۲.۱۵ سال است.

استرالیایی‌ها صرف نظر از جاییکه زندگی میکنند، برای دراز کردن دست‌شان بطرف هر شخصی که نیاز به کمک دارد، عالی هستند. این ویژگی استرالیا باعث شده که این کشور در لیست بهترین کشور برای زندگی باشد.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

درآمد سرانه، امید به زندگی طولانی‌تر و سطح بالای آموزش، عواملی هستن که کمک کرده‌اند استرالیا به جایگاه چهارم برسد. با توجه به گزارش‌هاي ۲۰۱۵، استرالیا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای سرمایه‌داری در جهان است. تولید ناخالص داخلی این کشور بطور کلی ۱ تریلیون دلار است. درسال ۲۰۰۳، نرخ سواد دراین کشور 99 درصد برآورد شد. تحصیلات از پنج تا شانزده سالگی اجباری است.

نیوزیلند

نیوزلند کشوری با جنگل ها، رودها و کوه هاي بسیار زیباست که برای پیاده روی و اسکی بازی کردن بسیار عالی است. در نیوزلند قطارها و اتوبوس ها بدون حتی یک دقیقه تاخیر از راه می‌رسد و هر چیزی درست سر جای خودش قرار دارد.

کلاهبرداری و جرم و جنایت دراین کشور بسیار کم است و به غیر از مناظر زیبایی که دارد مردمان بسیار عاقل و مهربانی هم دارد. با کمال تعجب، تنها ۵ درصد از جمعیت نیوزیلند انسان هستند. 95 درصد بقیه، حیوان هستند.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

نیوزیلند در لیست کشور های دارای کم‌ترین میزان فساد، رتبه‌ي اول را دارد. یکی از جاذبه‌هاي مهم توریستی برج آسمان در اوکلند است. این برج ۱۰۷۶ فوت ارتفاع دارد و چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌اي را تا فاصله‌ي هشت کیلومتری در همه ی‌ي جهات ارائه می دهد. عواملی مانند آزادی اقتصادی، اشتغال، رفاه، عدم فساد و کیفیت زندگی، نیوزیلند را بعنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی مطرح کرده‌است.

کانادا

کانادا از مردم سراسر جهان با آغوش باز استقبال می کند و خدمات دندانپزشکی و مراقبت هاي دکتری در سطح جهانی را ارائه می دهد. تفاوت بین نژادها و افراد با زمینه هاي مختلف فرهنگی دراین کشور وجود نخواهد داشت و مردم کانادا بسیار متواضع و اهل دوستی هستند. کانادایی ها هر سال بیش از ۱۰ میلیون سفر خارجی انجام میدهند و این نشان می دهد که از لحاظ اقتصادی بسیار اوضاع خوبی دارند.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

کانادا بدلیل فاکتورهای استثنایی‌اش مانند نرخ بالای رضایت از زندگی، نرخ پایین قتل و قدرت بالای پذیرش تنوع فرهنگی بعنوان یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی دیده میشود. این کشور بدلیل برنامه‌هاي منحصر به فرد برای سنین بازنشستگی و سیستم مراقبت‌هاي بهداشتی رتبه‌ي بالایی دارد. در واقع، بهترین کشور برای سپری کردن دوران پیری است.

درحال‌حاضر، ۱۴.۹٪ از کل جمعیت کانادا بیش از ۶۵ سال سن دارند. پیش‌بینی شده که این نرخ تا ۲۵ سال آینده دو برابر میشود. باوجود سیستم بهداشت و درمان بسیار مجهز، نوزادان کانادایی می توانند بیش از ۸۱ سال بطور متوسط عمر کنند. با توجه به گزارش‌ها، کانادا چهاردهمین اقتصاد بزرگ در جهان است. و بهمین دلیل یکی از ثروتمندترین کشورهاست. نرخ بیکاری در کانادایی پایین است. این کشور خدمات بانکی برجسته‌اي دارد.

هلند

با وجودی که این کشور بسیار کوچک است اما از نظر اقتصادی بسیار پیشرفته است. هلند دارای چندین موزه مشهور، گالری هایي با آثار معاصر هلندی است که بازدید از انها تقریباً رایگان است. مردم این کشور با تازه واردها ارتباط دوستانه بسیار خوبی برقرار میکنند و از همه ی مهمتر پزشکان این کشور به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند و خدمات بهداشتی و درمانی واقعا با کیفیت و عالی است.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

میزان جرم و جنایت دراین کشور خیلی کم است و هلند یکی از مسالمت آمیز ترین روابط را در کشورش دارد. هلند بدلیل بهترین امتیازها در زمینه‌ي زیرساخت‌ها، امنیت، بهداشت، آموزش و آزادی وارد این لیست میشود. این کشور بیشترین تعداد دانشگاه‌هاي معتبر را دارد و بهمین دلیل مکان مناسبی برای دانش‌آموزان بین‌ المللی است. هلند بعنوان پایتخت دوچرخه‌ي جهان شناخته شده‌است.

فنلاند

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید شهر هلسینکی فنلاند صادق ترین مردم جهان را دارد. سطح زندگی دراین کشور بسیار بالاست و مراقبت هاي بهداشتی و درمانی از کیفیت خیلی خوبی برخوردارند. دولت فنلاند دارای تعداد زیادی از سیاست هاي دوستداری محیط زیست است. فنلاند کشوری بسیار صنعتی است. اغلب گفته می شود که اقتصادی در حد اقتصاد سوئد، بریتانیا، کشور آلمان و فرانسه دارد.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

فنلاند بدلیل صنایع تولیدی و تجاری‌اش بسیار تحسین میشود. در واقع، این کشور یکی از تولید کنندگان پیشگام در زمینه‌ي ماشین‌آلات، تجهیزات، لوازم الکترونیکی، فلزات و مواد شیمیایی است. فنلاند سیستم آموزشی فوق‌العاده‌اي دارد که در آن دانش‌آموزان به ندرت در دانشگاه مردود میشوند. نرخ سواد در فنلاند ۱۰۰٪ است. فنلاندی‌ها دوست دارند تعطیلات خودرا در طبیعت سپری کنند. بیش از ۸۰ درصد از خانواده حداقل یک دریاچه و یک ویلا دارند.

فنلاند تا 90 روز مرخصی زایمان برای مادران ارائه می دهد. و نرخ مرگ و میر نوزادان در آن بسیار پایین است. فنلاند دارای یک سیستم حمل‌ونقل عمومی بسیار عالی است و همه ی‌ي وسایل نقلیه دراین کشور بسیار دقیق هستند و اگر تاخیری رخ بدهد بیش از چند ثانیه نخواهد بود. خوب انها برای زمان ارزش قائل هستند! کیفیت زندگی مردم فنلاند بسیار بالا است.

سوئیس

سوئیس بهشت روی زمین شناخته میشود و بسیار زیباست و دولت این کشور یکی از شفاف ترین سیستم هاي حاکمیت جهان است. این کشور شرایط بسیار مناسبی برای مهاجران دارد و شهروندان سوئیسی از ثروتمندترین افراد جهان هستند. سوییس یکی از بهترین سیستم هاي آموزشی دنیا را دارد. اگر سوئیس به لحاظ ثبات اقتصادی اغلب در بین ۵ کشور برتر است.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

ثبات سیاسی و امنیت پولی طولانی مدت این کشور رابه یک مکان امن برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده‌است. ازآن‌جا که نیروی کار سوئیس دارای تخصص بالایی است و وسعت این کشور کم است، تجارت و صنعت کلید معیشت اقتصادی آن است. – این کشور مقر کمیته‌ي بین‌ المللی صلیب سرخ «ICRC» است. بانک‌هاي سوئیس به حفاظت از حریم خصوصی مشتریان‌شان مشهور هستند.

ایسلند

این کشور که شمال آتلانتیک واقع شده است برای گرمایش منازل از سیستم زمین گرمایی که برای محیط زیست بسیار خوب است استفاده میکند. ۱۰ درصد از جمعیت این کشور مهاجر هستند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۰ به رقم ۲۰ درصد هم افزایش یابد. در معرض بودن آموزش، مراقبتهای بهداشتی و درمانی و دسترسی به اینترنت دراین کشور بسیار بالا است. ایسلند سرزمین یخ و آتش است زیرا آتشفشان هاي بسیار فعالی دارد.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

درصد باسوادی ایسلند ۹۹.۹ است و مردم اغلب کتاب‌ها را میخرند و می خوانند. در لیست “۱۰ تمیزترین کشور دنیا” جمع آوری شده توسط وب‌گاه فوربس، ایسلند با امتیاز ۹۳.۵ مقام اول را دارد. این کشور موقعیت خودرا بعنوان یکی از پانزده ثروتمندترین کشور جهان حفظ کرده است. ایسلند ارتش ندارد، اما تیم‌هاي نجات و گارد ساحلی فوق‌العاده دارد. نرخ جرم و جنایت در ایسلند صفر است، که دقیقا بهمین دلیل بانک‌ها به ندرت افسر پلیس دارند.

تمیزترین هوا را میتوان در ایسلند تنفس کرد. اقدامات ایمنی و بهداشت، ایسلند را در لیست ۱۰ بهترین کشور برای زندگی قرار داده‌اند. بتازگی، این کشور افتخار نادر نامیده شدن بعنوان ” صلح آمیزترین کشور جهان را برای هفتمین سال متوالی” توسط موسسه‌ي اقتصاد و صلح به‌دست آورد. در ایسلند مردم عمدتا با ماشین سفر میکنند زیرا سیستم راه آهن دراین کشور وجود ندارد.

دانمارک

باید گفت دانمارک کشور آرام و زیبایی است که مشکل اشتغال ندارد و مردم این کشور دوست داشتنی در محیطی به دور از آلودگی و عاری از فساد زندگی میکنند. تقریباً بیش از ۵۰ درصد مردم و مسافران دراین کشور از دوچرخه استفاده می کنند و از این رو همه ی از آب و هوای خوبی بهره مند هستند. شنا کردن جزو آموزش هاي اجباری همه ی دانمارکی ها است. تابستان هاي دانمارک بسیار زیبا و زمستان هاي بسیار برفی و قشنگی دارد.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

تعداد دوچرخه هاي دانمارک بیش از سه برابر تعداد ماشین هاي این کشور است. میزان اشتغال در دانمارک بیش از ۷۵ درصد است. صادرات اصلی دانمارک شامل ماشین‌آلات، محصولات گوشتی، مواد شیمیایی، سوخت و ابزار میشود. هر خانواده‌ي دانمارکی در مجموع “۵۲ هفته مرخصی زایمان” دارد که در آن مادران ۱۸ هفته مرخصی با حقوق دارند و پدران ۲ هفته مرخصی با دریافت حقوق کامل دارند.

پس از تولد، تقریباً ۷۹ درصد از زنان دوباره به شغل سابق‌شان می‌پیوندند. مهدکودک‌ها دراین کشور یا رایگان هستند یا هزینه‌ي ناچیزی دارند. هر شهروند دانمارکی یک سیستم مراقبت‌هاي بهداشتی عالی دریافت می کند زیرا این، حق ابتدایی اوست. وقتی پای برابری جنسیتی وسط باشد، دانمارک بطور منظم در لیست ۱۰ کشور برتر قرار می گیرد.

نروژ

بهترین کشور برای زندگی! قبل از هرچیزی باید گفت نروژ در دو کلمه خلاصه میشود. شفق شمالی! که زیبا و دلفریب است. عموما از مردم نروژ بعنوان شادترین افراد کره زمین یاد می شود. آن ها خوش شانس و شاد و خوشبخت هستند. پرانرژی و سلامت زندگی می کنند و امید به زندگی بسیار بالایی دارند. نروژی‌ها طبق معمول زیبا و خوش لباس هستند. حمل‌ و نقل، همواره حمایتی عالی برای قطب صادرات نروژ بوده‌است.

20 کشور برتر برای زندگی و مهاجرت در سال 2018

اما رشد اقتصادی نروژ، بیش‌تر بدلیل منابع طبیعی آن است، از جمله تولید برق از طریق قوه‌ي محرکه‌ي آب، شیلات، اکتشاف نفت و تولیدات. نرو‌ژی‌ها سالم هستند، زیرا غذا هاي سالم می خورند، آب سالم می نوشند و هوای تازه تنفس میکنند. نروژ اغلب برای طبیعتی که دارد مورد تحسین قرار میگیرد. فقط کافی است در پارک، کوه یا جنگل پیاده‌روی کنید تا بفهمید آرامش یافتن درکنار مام طبیعت چه حس و حالی دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار