تبلیغات

مطالبات رانندگان پیگیری می‌شود

روز گذشته فراخوانی از سوی رسانه‌های غربی و سلطنت‌طلبان با هزینه‌کرد دلارهای عربی برای ایجاد تشویش میان رانندگان رخ داد اما خوشبختانه کامیون‌داران عزیز به خواسته‌های آنها توجه نکردند.

به گزارش صبحانه،محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز (سه شنبه، ۲ مرداد) کمیسیون عمران مجلس، اظهار داشت: این جلسه با حضور نمایندگانی از کامیون‌داران کشور، مسئولانی از وزارتخانه‌های کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین وزارت راه و شهرسازی، پلیس راه و غیره برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه بیش از ۴۵۰ هزار راننده در کشور روزانه بیش از یک میلیون تن بار جابه‌جا می‌کنند، از این منظر در اقتصاد کشور نقش مهمی داشته‌ از این رو کمیسیون عمران مجلس به بررسی و رفع مشکلات آنها پرداخت.

رضایی با اشاره به مطالبات کامیون‌داران تصریح کرد: مطالبات رانندگان به حق بوده و دستگاه‌های اجرایی به رفع تقاضاهای آنها ورود کرده و خوشبختانه بسیاری از موضوعات مطرح شده با توافق نمایندگان از رانندگان از سوی دستگاه‌های اجرایی رفع شد.

وی با بیان اینکه برخی از مطالبات رانندگان مرتفع نشده بود، تصریح کرد: جلسه امروز این کمیسیون برای پیگیری تمامی مطالبات رانندگان برگزار و در این جلسه پیگیر توافق‌های صورت گرفته برای تحقق خواسته‌های رانندگان شدیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تقدیر و تشکر از سازمان راهداری کشور در خصوص تلاش برای رفع مطالبات رانندگان گفت: بیش از ۷۰ درصد مطالبات رانندگان تاکنون حل و فصل شده و اکنون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بحث بیمه تکمیلی و بیمه رانندگان تلاش‌های زیادی انجام داده است.

وی ادامه داد: در بحث تأمین لاستیک و قطعات خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تلاش‌های بیشتری انجام دهد زیرا هنوز عملکرد این وزارتخانه در خصوص تحقق مطالبات کامیون‌داران مطلوب نیست.

رضایی تأکید کرد: در این جلسه مقرر شد در قالب ماده ۴۹ آیین‌نامه داخلی مجلس گزارشی از سوی کمیسیون عمران مجلس تدوین و در هفته آینده در صحن علنی مجلس  قرائت شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تشکر از صبوری و تحمل رانندگان گفت: در روز گذشته فراخوانی از سوی رسانه‌های غربی و سلطنت‌طلبان با هزینه‌کرد دلارهای عربی برای ایجاد تشویش میان رانندگان رخ داد اما خوشبختانه کامیون‌داران عزیز به خواسته‌های آنها مبنی بر تحصن و عدم جابه‌جایی بار توجه نکرده و علیرغم همه فشارها دست از خدمت برنداشتند.

وی با بیان اینکه در خلال مطالبات کامیون‌داران توقفی در جابه‌جایی بار صورت نگرفت، افزود: وظیفه مسئولان است که نسبت به رفع مشکلات این اقشار که به کشور و آرمان‌های آن پایبند بوده اهتمام ورزند.

رضایی ادامه داد: امید است دستگاه‌های اجرایی نسبت به تحقق وعده‌هایی که به رانندگان داده‌اند بدعهدی نکرده و در همین راستا نیز کمیسیون عمران نیز که از سوی رئیس مجلس وظیفه پیگیری و بررسی این مشکلات را داشته ناظر بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی بوده و گزارش خود را به مجلس ارائه خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ارائه گزارشی مرتبط با مشکل کامیون‌داران از سوی کمیسیون عمران مجلس در قالب ماده ۴۹ برای این مهم است که خلاء قانونی در حوزه تدوین و تصویب قانون وجود داشته از این رو خواهان رفع قصور و کوتاهی‌ها در قالب این گزارش هستیم و افرادی که در این رابطه قصوری داشته‌اند به دستگاه‌های مربوطه معرفی خواهند شد.

منبع: فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار