تبلیغات

بازار تاریخی فرش مشهد احیاء می‌شود ‌

«با تائید نهایی طرح ساماندهی بازار تاریخی فرش مشهد در شورای فنی ستاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این بازار در مجاورت حرم رضوی احیاء می‌شود.»

به گزارش صبحانه،«با تائید نهایی طرح ساماندهی بازار تاریخی فرش مشهد در شورای فنی ستاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این بازار در مجاورت حرم رضوی احیاء می‌شود.»

هادی احمدی - مدیرکل حفظ، احیاء بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی - با اعلام این خبر گفت: احیاء این بازار تاریخی با همکاری این دفتر، اداره کل خراسان رضوی و شهرداری مشهد صورت می‌گیرد.

به گفته او اصلاحات مورد نظر ارائه شده در نشست به مشاور ابلاغ و مقرر شد این بازار تاریخی که تنها بخشی از بازار مرکزی تاریخی مشهد محسوب می‌شود، با تکیه بر اسناد و شواهد تاریخی و با توجه به کاربری مورد احیاء و باز پیرایی شود.

مدیرکل حفظ، احیاء بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی ادامه داد: بازارها از مهمترین فضاهای موجود در شهرها از گذشته تا امروزند و اگرچه شکل معماری و روابط درون آنها تغییر کرده اما همچنان از مهمترین و اثرگذارترین مکان ها در شهرها به شمار می‌آیند و بازارهای موضوعی همچون فرش شخصیت متفاوتی را در عرصه تنوع فضای شهری به نمایش می‌گذارند بویژه آنکه منحصرأ به هویت شهر وابسته و بازار فرش مشهد از جمله این بازارها با ویژگی های یاد شده است.

بنا بر گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، بازار فرش به عنوان بخشی از بازار بزرگ مشهد که در روند تاریخی خود از جایگاه مهمی در نظام اجتماعی و اقتصادی بر خوردار بوده ارتباط دهنده عناصر مهم کالبدی – فعالیتی شهر با حرم مطهر است.

منبع:ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار