تبلیغات

افزایش آلودگی هوا در لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از افزایش آلودگی هوای استان خبر داد.

به گزارش صبحانه،مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از افزایش آلودگی هوای استان خبر داد.

مهندس مهرداد فتحی‌بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت کیفی هوای استان برای برخی شهرستان‌ها در وضعیت بسیار ناسالم است.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون هوای شهرستان پلدختر در شرایط بسیارناسالم با چهار برابر حد مجاز آلودگی است.

فتحی‌بیرانوند ادامه داد: همچنین کوهدشت و رومشکان در شرایط ناسالم با سه برابر حد استاندارد قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه کانون گرد و غبار کشور عراق است، گفت: به شهرستان‌های دارای آلودگی بالا توصیه می‌شود که از هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود؛ خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین تا حد امکان از خروج غیرضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری کرده و سفرهای غیرضروری در سطح شهر را کاهش دهند.

فتحی‌بیرانوند بیان کرد: همچنین بیماران قلبی، تنفسی و مبتلایان به آسم در فضاهای باز فعالیت نکرده و تا حد امکان از حضور در سطح شهر خودداری کنند و در منزل خود بمانند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان تصریح کرد: مدیران مدارس و مهدهای کودک نیز تمامی فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و همه مقاطع تحصیلی مدارس را حذف کنند.

وی اظهار کرد: ورزشکاران نیز از هرگونه فعالیت فیزیکی و ورزشی مانند دویدن، پیاده‌روی و سایر فعالیت‌های ورزشی هوازی، به ویژه در اوایل صبح جدا خودداری کنند.

فتحی‌ بیرانوند به نوشیدن آب کافی توصیه کرد و گفت: همچنین شست و شوی دستگاه گوارش و رفع عطش و خشکی دهان، اثرات ناشی از آلودگی هوا را کاهش می‌دهد. استفاده از شیر، میوه‌جات و سبزیجات در این مواقع بیشتر استفاده شود.

منبع:ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار