تبلیغات

تبليغات در فضای مجازی ترفندی برای كلاهبرداری

رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسايی و دستگير فردی خبرداد كه با شگرد تبليغات در شبكه‌های مجازی از شهروند اصفهانی كلاهبرداری كرده بود.

به گزارش صبحانه،سرهنگ سید مصطفی مرتضوی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با دریافت مبلغ 50 میلیون ریال در قبال تبلیغات کاری برای او در یکی از شبکه‌های مجازی، دیگر جوابگوی تلفن و پیام‌های او نیست، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی در شکایت خود اظهار داشت با مشاهده یکی از کانال‌های پربازدید تصمیم گرفتم چند روز تبلیغات خود را در آن کانال قرار دهم و با مدیر کانال تماس گرفتم و درخواست درج تبلیغات خود را در کانالش کردم و مدیر آن کانال با نیرنگ و فریب مبلغ 50 میلیون ریال از بنده دریافت کرد که پس از مدتی نه تنها تبلیغ را درج نکرد بلکه دیگر جوابگوی تلفن و پیام‌های ارسالی برای او نبود.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی متهم در خارج از استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

وی در پایان با اشاره به اعتراف متهم به بزه انتسابی و تحویل او به مراجع قضائی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امروزه تبلیغات در فضای مجازی عرف است و مشتاقان زیادی نیز این امر دارد کاربران باید دقت کنند در کانال‌های معتبر تبلیغ شود و اطلاعات کاملی از مدیر کانال از جمله نشانی و مشخصات وی را نیز داشته باشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار