تبلیغات

جزییات هشدار ارتش به ۲ ناو ائتلاف سعودی

مشاور فرمانده کل ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله(ص) گفت: هشدار ارتش جمهوری اسلامی به ۲ فروند ناو ائتلاف در نخستین روز رزمایش، اقدامی شجاعانه و از روی اقتدار بود.امیر سرتیپ «محمدحسن نامی» مشاور فرمانده کل ارتش گفت: در رزمایش محمد رسول‌الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران که طی ۲ روز گذشته در تنگه هرمز، سواحل مکران، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۵ درجه برگزار شد همکاری و هماهنگی میان نیرو‌های ۴ گانه ارتش»، «ارتقای روحیه سلحشوری رزمندگان»، «چابکی و تحرک یگان‌ها» و همچنین «آزمایش تسلیحات جدید» در قالب اهداف رزمایش به خوبی محقق شد .

امیر نامی اظهار کرد: با توجه به اینکه نیرو‌های شرکت‌کننده در این رزمایش، از یگان‌های زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی ارتش بودند، هماهنگی آن‌ها و اجرای بدون نقص رزمایش، ماموریتی بسیار پیچیده بود که به فضل الهی فرماندهان ارتش به خوبی از پس از این کار برآمدند.

مشاور فرمانده کل ارتش ادامه داد: قبل از برگزاری رزمایش‌ها در چنین سطح و مقیاسی، کشور‌های پیرامونی و ناو‌های حاضر در محدوده رزمایش، در جریان قرار می‌گیرند که در هنگام برگزاری رزمایش حق ندارند وارد محدوده تمرینی شوند و از این رو، هشدار ارتش جمهوری اسلامی به ۲ فروند ناو ائتلاف در نخستین روز رزمایش، اقدامی شجاعانه و از روی اقتدار بود.

امیر نامی همچنین گفت: رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیام «صلح و دوستی» برای کشور‌های منطقه را در پی داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه «تجارب دفاع مقدس» و «تجارب حوزه مقاومت» با رزمایش‌هایی که نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در سطح کلان انجام می‌دهند، پیوستگی دارند، تصریح کرد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران تجارب گرانبها و ارزشمندی را با خود به همراه دارند و در مواقع لازم به بهترین شکل از آن‌ها استفاده می‌کنند.

مشاور فرمانده کل ارتش همچنین در خصوص نقش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت منطقه گفت: با توجه به اینکه «مقابله با دزدان دریایی» و «تامین امنیت خطوط انتقال انرژی» نیاز لازم و ضروری کشور‌های حوزه خلیج فارس و اقیانوس هند است، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی تا کنون در این دو مقوله بسیار پرقدرت ظاهر شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار