تبلیغات

بررسی کارنامه خرید سنگالی استقلال

مامه بابا تیام، دوشنبه شب وارد تهران شد تا در کمترین زمان ممکن قراردادش با استقلال را بسته و نامش را در لیست آسیایی این باشگاه جای دهد.فوتبالیستی آفریقایی که البته برای کمک به خط حمله استقلال که در این فصل آمار گلزنی خوبی از خود بر جای نگذاشته حالا در تهران است.
فوتبالیست خوش‌استیل
«مامه بابا تیام» ‌‌زاده سنگال است و 25 ساله. فوتبالیستی نسبتاً جوان با 185 سانتی‌متر قد و 79 کیلوگرم وزن. چابک و آماده که البته باید او را در تمرینات استقلال بهتر دید و درباره‌‌اش قضاوت کرد.
4 گل در پایه‌های اینتر
او در دو سالی که در باشگاه اینتر فوتبال بازی می‌کرد، موفق شد 4 گل بزند و از این حیث آمار جالبی نداشت ولی مدیران باشگاه او را فوتبالیستی تأثیرگذار دیده بودند.
10 گل در سری C ایتالیا
«مامه بابا تیام» که هرگز نتوانست در تیم بزرگسالان اینتر توپ بزند در تابستان 2011 قرضی به «آولینو» در سری C ایتالیا پیوست و 4 گل در 226 مسابقه‌ای که برای آن تیم به میدان رفت، زد. او فصل بعد و قرضی به «سوتیرول» در همان سری C رفت و موفق شد در 29 بازی در فصل 2013-2012 شش گل برای این تیم بزند تا تعداد گل‌هایش در این سطح از فوتبال ایتالیا را به عدد 10 برساند.
11 گل در سری B ایتالیا
«مامه بابا تیام» در سال 2013 با یک رده صعود به سری B و تیم «لانسیانو» رفت و تا مدتی در این تیم ماند. او در دو فصل حضور در این باشگاه، 56 بار به میدان رفت و 11 گل هم به ثمر رساند. 3 بار در فصل اول و 8 بار در فصل دوم دروازه حریفان تیمش را گشود.
سلام به بانوی پیر
«مامه بابا تیام» در پایان سال اول حضور در «لانسیانو» از سوی مدیران باشگاه یوونتوس دیده و با مبلغ یک میلیون و 400 هزار یورو جذب این باشگاه شد ولی بدون حتی یک دقیقه بازی برای یووه یا همان بانوی پیر دوباره به صورت قرضی به لانسیانو برگشت و فصل دوم حضورش در آن باشگاه را تجربه کرد.
خروج از ایتالیا
«مامه بابا تیام» پس از آن با 700 هزار یورو راهی تیم «زولت وارگم» در لیگ بلژیک شد. او سال 2015 برای این تیم توپ زد و در نهایت در لیگ ششم شد. مامه در 28 بازی از مجموع 30 دیدار آن فصل 11 گل به ثمر رساند که 5 گلش را به تیم‌های مطرح میشلن، شارلوا و استاندارد لیژ زد.
بعد از بلژیک کم‌کار شد!
«مامه بابا تیام» در پایان همان فصل راهی لیگ یونان و تیم «پائوک» شد. از همان دوران تیام کمتر به میدان رفت و در طول فصل 2017-2016 فقط توانست 11 دقیقه برای تیم یونانی بازی کند. در همان یک دیدار نیز به عنوان بازیکن ذخیره و 11 دقیقه در زمین حضور یافت!
رسیدن به سری A ایتالیا
تیام سپس در نیم‌فصل سال گذشته (فصل 2017-2016) به سری A رفت و حضور در این سطح از فوتبال اروپا را هم تجربه کرد. او به صورت قرضی به امپولی رفت و از مجموع 15 دیداری که برای این تیم به میدان رفت در 9 دیدار از ابتدا در ترکیب اصلی بود. البته در مجموع این 15 بازی فقط یک بار موفق به گلزنی شد!
گلزنی در سن‌سیرو
شاید مهمترین اتفاق فوتبالی برای این بازیکن سنگالی، اوایل اردیبهشت سال جاری رخ داد. آن شبی که او با پیراهن امپولی زننده گل دوم تیمش مقابل آ ث میلان در بازی شد که در پایان امپولی 1-2 برنده زمین را ترک کرد. او این گلش را در ورزشگاه بزرگ سن‌سیرو و مقابل طرفداران این تیم محبوب ایتالیایی به ثمر رساند. «مامه بابا تیام» این گل را به «دوناروما» یکی از دروازه‌بانان مطرح ایتالیا زد.
31 گل در 155 بازی
«مامه بابا تیام» از سال 2011 که رسماً وارد دنیای فوتبال حرفه‌ای شده تاکنون 155 بار در تیم‌های مختلف به میدان رفته است. او در این مدت 31 بار موفق به گلزنی شده است که البته نسبت به پستی که در آن بازی می‌کند تعداد کمی به نظر می‌رسد. چیزی در حدود یک‌پنجم تعداد بازی‌هایش.
زوم یک
فوتبال‌آموخته آکادمی اینترمیلان
«مامه بابا تیام» پس از درخشش در تیم‌های پایه سنگال در تورنمنت‌های نوجوانان جهان از سوی استعدادیاب‌های اینترمیلان دیده شد و به ایتالیا رفت! او فوتبالش را از 16 سالگی در همان فضا و زیر نظر مربیان آکادمی اینتر استارت زد. همین مهم باعث شد تا در ادامه دوران فوتبالش بتواند با پشتوانه همین رزومه با ارقام خوبی راهی تیم‌های باشگاهی شود.
زوم دو
دلیل غیبت 8 ماهه چیست؟
پس از پایان فصل گذشته فوتبالی، «مامه بابا تیام» در هیچ تیمی عضویت نداشت. این در حالی بود که در ترانسفر مارکت با رقم حدودی 5/1 میلیون یورو جزو بازیکنان خوب به حساب می‌‌آید ولی از خرداد تا به حال هیچ‌جا توپ نمی‌زد! در اخباری که راجع به این بازیکن دیده می‌شود هیچ‌جا اشاره‌ای به مصدومیت این بازیکن نشده است!
زوم سه
زننده گل صعود در جام حذفی
«مامه بابا تیام» در همه این سال‌ها حضور خیلی کمی در جام‌حذفی داشته و در کل فقط در 7 بازی به میدان رفته است. به همین دلیل هم فقط یک گل زده در این جام‌ها دارد. گلی که با لباس لانسیانو به آلساندریا زد. او در آن دیدار با همان یک گل لانسیانو را به دور یک سی‌ودوم رساند هرچند که در مرحله بعد به جنواد باختند و حذف شدند. او قطعاً در دیدار فینال جام‌حذفی می‌تواند کمک‌حال استقلال باشد. آیا مارکو پولوی آفریقایی مشکل گلزنی تیم شفر را حل می‌کند؟
زوم چهار
مامه و حضور در لیگ اروپا
«مامه بابا تیام» با اینکه در یونان و تیمی که به عضویتش درآمده بود فرصت 11 دقیقه‌ای برای بازی در لیگ به دست آورد ولی در عوض در یورو لیگ با «پائوک» به میدان رفت. او در همان نیم‌فصلی که برای این تیم توپ می‌زد در 5 دیدار به میدان رفت و هرچند موفق به گلزنی نشد ولی حضور در آن سطح از فوتبال را هم تجربه کرد. مامه گلی در آن رقابت‌ها به ثمر نرساند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار