تبلیغات

نکات مهم هنگام خرید لباس برای کودکان

نکات مهم هنگام خرید لباس برای کودکان نکات مهم هنگام خرید لباس برای کودکان 

اگر برای فرزند خود لباس میخرید باید توجه داشته باشید که رعایت نکات زیر در خرید الزامی است و باید رعایت کنید. تماشای لباسهای کوچولو و زیبا در طرح ها و رنگ هاي مختلف پشت ویترین فروشگاه هاي لباس کودک لبخند را بر لب بزرگتر‌ها می نشاند.

خرید لباس کودک برای بزرگتر‌ها سرگرم کننده و جالب است و شاید بهمین علت است که دوستان و اقوام در مناسبت هاي مختلف برای کودکان لباس هدیه می آورند.

اما هنگام خرید لباس کودک لازم است نکات زیادی را مورد توجه قرار داد تا لباسی که انتخاب میکنید علاوه بر زیبایی و اسانی، سلامت و ایمنی را هم برای کوچولوهای دوست داشتنی به همراه داشته باشد. اگر قصد خرید لباس کودک را دارید، بهتر است هنگام خرید نکات ایمنی و بهداشتی را هم درنظر داشته باشید و پیش از خرید به این 15 نکته توجه کنید:

۱» کودکان در حال رشد هستند. اندازه هایشان به سرعت تغییر می‌کند و لباس هایشان برای شان کوچک می‌شود بنابر این لازم نیست برای لباس کودک زیاد هزینه کنید. اسانی و سلامت کودک را در اولویت قرار دهید و لباسهای آسان و گشاد که پوشیدن و درآوردن انها آسان است، انتخاب کنید.

دقت کنید لباس در قسمت هاي یقه، سرآستین و مچ پاها نرم و آسان باشد و کش هاي سرآستین و پاچه شلوار تنگ نباشد. لباس هایي با سگک هاي قابل تنظیم که امکان بزرگتر و کوچکتر شدن دارند را میتوان مدت بیشتری استفاده کرد. برای این منظور میتوانید شلوارها و سارافون هاي پیشبندی با سگک هاي قابل تنظیم را انتخاب کنید.

۲» کودکان لباس هایشان را زود کثیف میکنند. غذا را روی لباس شان می ریزند و لکه هاي شکلات و بستنی روی لباس شان دیده میشود. همچنین بیشتر ساعات روز مشغول بازی هستند و لباس هایشان را خاکی و کثیف میکنند. هنگام خرید این نکته را درنظر داشته باشید و لباس هایي بخرید که شست و شوی آن ها آسان باشد و امکان شستشو در خودرو لباس شویی را داشته باشد.

۳» هنگام خرید لباس کودک به جنس پارچه لباس توجه کنید و وقتی برای خرید به فروشگاه می‌روید برچسب لباس را از نظر جنس نظارت کنید. لباسهای تهیه شده از مواد مصنوعی برای کودکان مناسب نیستند. لباس هایي که پارچه هایي از جنس الیاف طبیعی دارند را انتخاب کنید.

بهتر است لباس کودک از جنس کتان یا درصد بالای کتان باشد. توصیه می‌شود لباسهای زیر و لباس هایي که مستقیم با پوست کودک تماس دارند را از جنس نخی انتخاب کنید. برای لباسهای رویی پارچه هاي حوله اي، مخمل و جین مقاوم و بادوام هستند.

۴» اگر کودک در سنی است که پوشک استفاده می‌کند، لباس هایي را انتخاب کنید که در قسمت وسط پاها دکمه دار هستند و امکان دسترسی آسان تر به پوشک در انها وجوددارد.

۵» اگر کودک در سنی است که چهار دست و پا راه میرود، لباس هایي انتخاب کنید که پاها را پوشانده و قسمت زانو را محافظت کند.

۶» اگر کودک در سنی است که تازه یاد گرفته است لباس هایش را خودش بپوشد، لباس هایي که پوشیدن و درآوردن آن برایش آسان است را انتخاب کنید. این موضوع موجب تقویت اعتماد به نفس کودک می‌شود. بجای شلوارهای زیپ دار و سگک دار، شلوارهای کمرکش را انتخاب کنید.

بجای لباسهای دکمه دار، لباسهای چسبی و زیپ دار را انتخاب کنید. بستن و باز کردن بست هاي چسبی برای کودک آسان است. اگر روی زیپ لباس یک حلقه بزرگ وجود داشته باشد، کودک آسان تر می‌تواند زیپ لباس را باز و بسته کند.

۷» لباسهای ساده برای کودکان مناسب ترین انتخاب هستند. لباسهای سگک دار و لباس هایي که روی آن ها تور، رمان و مهره هاي رنگی وجوددارد برای کودکان مناسب نیستند چون ممکن است دست کودک در آن ها گیر کند یا از لباس جدا شوند و کودک انها را ببلعد.

۸» دکمه ها و بست هاي لباس را بازرسی کنید. لباس هایي که بست هاي محکم داشته باشد را انتخاب کنید چون ممکن استدر طول روز وادار شوید چند بار دکمه هاي لباس کودک را باز و بسته کنید. لباس هایي که دکمه هایشان آسان باز نمیشود و امکان شکستن و افتادن دکمه هایشان وجوددارد را انتخاب نکنید.

۹» تحرک بچه ها زیاد است. پس بهتر است لباس هایي برای انها انتخاب کنید که گشاد و آسان باشد و امکان حرکت و تحرک در آن ها وجود داشته باشد. بچه هاي کوچکتر طبق معمول در لباسهای سرهمی احساس اسانی می‌کنند.

۱۰» سر کودکان نسبت به بدن شان بزرگ است. اگر میخواهید لباس هایي را انتخاب کنید که آسان بپوشند، لباسهای جلو باز که در قسمت جلو زیپ یا دکمه دارند انتخاب مناسبی هستند. در صورتی که می‌خواهید لباس جلو بسته بخرید انواعی که در قسمت شانه دکمه هاي فشاری دارند را انتخاب کنید.

۱۱» روند رشد کودکان باهم متفاوت است. برای خرید لباس کودک به اطلاعات برچسب روی لباس اکتفا نکنید و همیشه اندازه دقیق کودک تان را همراه داشته باشید.

۱۲» رنگ هاي شاد را برای کودک تان انتخاب کنید. رنگ هاي تند اصلی برای کودکان دختر و پسر مناسب است.

۱۳» اگر می‌خواهید برای کودک کلاه بخرید، کلاه هاي لبه دار را انتخاب کنید تا علاوه بر محافظت از سر کودک پوست صوررت وی را در برابر پرتوهای خورشید محافظت کند.

۱۴» به سلیقه کودک هم توجه کنید. گاهی وقت ها یک رنگ خاص یا وجود یک شخصیت کارتونی روی لباس برای کودک مهم است. میتوانید لباس را انتخاب کنید و انتخاب رنگ یا طرح رابه عهده کودک بگذارید.

15» نکته آخر این که برای حفظ سلامت پوست کودک لباس ها را پس از خرید و قبل از پوشیدن بشویید ودر جاییکه هوا جریان دارد و ترجیحا زیر نور خورشید خشک کنید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار