تبلیغات

باز هم دربی تهران و و میهمان ویژه

گویا قرار شده رییس فیفا روز دهم اسفند در تهران باشد و بازی برگشت پرسپولیس و استقلال در لیگ هفدهم را تماشا کند. جانی اینفانتینو البته در سفر احتمالی‌اش به تهران برنامه‌های دیگری هم خواهد داشت، اما اگر اتفاق خاصی رخ ندهد او داربی86 پایتخت را نیز از نزدیک می‌بیند. اتفاقا اصل نگرانی مربوط به همین بخش از ماجراست؛

اینکه مهم‌ترین نمایش فوتبال باشگاهی ایران در مقابل دیدگان مرد اول فیفا آنقدر زشت و کسل‌کننده از آب در بیاید که او در مورد تعداد سهمیه‌های آسیا برای حضور در جام‌جهانی هم تجدید نظر کند! البته انصافا این چند سال آخر داربی‌ها قشنگ‌تر شده‌اند؛ مثل پیروزی سه بر دو پرسپولیس در داربی ایمون زاید یا برد سه بر دو پارسال استقلال. حتی مساوی یک بر یک دو تیم در دیدار رفت لیگ پانزدهم هم جذاب بود و با سریال تساوی‌های یک دهه قبلش فرق داشت، اما هنوز داربی تهران از نظر فنی خیلی به هوادارانش بدهکار است و سهم بازی‌های چرک و دوست‌نداشتنی در آن بیشتر از مسابقات جذاب و به‌یادماندنی است. به این ترتیب همچنان این خطر وجود دارد که رییس فیفا در تهران شاهد نوعی از بازی تدافعی و بکش زیرش باشد که او را اساسا بابت انتخاب شعلش پشیمان کند!
هنوز یادمان نرفته فرانکو باره‌سی که به عنوان تماشاگر ویژه داربی برگشت لیگ دوازدهم به تهران دعوت شده بود، چطور 90دقیقه روی صندلی‌اش زجر کشید. ستازه سال‌های دور روسونری در آن زمان به دعوت محمد رویانیان به کشورمان سفر کرده بود، اما گل سر سبد بازی‌های لیگ ایران چنان خالی از موقعیت و ملال‌آور از کار درآمد که بنده‌خدا باره‌سی فقط خمیازه می‌کشید و بر بخت بدش لعنت می‌فرستاد. آن داربی بدون گل در بهمن‌ماه91 آنقدر زشت بود که اسطوره میلان بعد از مسابقه همه تعارفات و آداب میزبانی و میهمانی را کنار گذاشت و گفت: «واقعا به این می‌گویید داربی؟» البته اجازه بدهید کمی امیدوار باشیم که این بار حضور مربیان خارجی در شهرآورد، باعث افزایش سطح کیفی این بازی شود و آبروی فوتبال ایران را جلوی صاحب اصلی‌اش بخرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار