تبلیغات

هشدار میراث فرهنگی و گردشگری تهران به آژانسها درباره «تورهای ولنتاین» +سند

در این بخشنامه همچنین تاکید شده است که در صورت مشاهده تخلف، وفق قوانین و مقررات با دفاتر خاطی برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش صبحانه،یکی از موضوعاتی که طی سالهای اخیر در جامعه ایران نمود فراوانی پیدا کرده است، تقلید از آداب و رسوم های غربی است که این تقلید، ضمن آنکه تاثیرات فراوانی در سبک زندگی بخشی از مردم کشورمان گذاشته، باعث رونق گرفتن برخی مراسمات خاص نیز شده است که همخوانی با فرهنگ ایران زمین ندارد.

یکی از این رسوم جدید و غربی، برگزاری مراسماتی تحت عنوان ولنتاین است که 25 بهمن هر سال، همچون جوامع غربی، توسط بخشی از جوانان ایرانی نیز مورد توجه قرار می گیرد و به علت مغایرت های آن با شئون و فرهنگ جامعه، با مخالفت نهادهای قانونی همراه شده است.

هشدار میراث فرهنگی و گردشگری تهران به آژانسها درباره «تورهای ولنتاین» +سندبه عنوان مثال رییس پلیس امنیت عمومی کرمان طی روزهای گذشته گفته است که با صنوفی که اجناسی با نام و علائم ولنتاین تبلیغ و عرضه کنند، برخورد می‌شود.

از سوی دیگر، طبق بخشنامه مجید مهدوی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران به تعدادی از روسای صنوف مربوطه، تاکید شده است که با توجه به روز 25 بهمن و تبلیغات گسترده ای که در فضای مجازی در جهت ترویج این مناسبت به خصوص در میان جوانان با هدف کمرنگ کردن ارزش های دینی و ایجاد مواردی بر خلاف فرهنگ و اخلاق ایرانی و اسلامی در تورهای مذکور، اقدامات لازم برای توجیه دفاتر گردشگری صورت بگیرد.

در این بخشنامه قابل تقدیرهمچنین تاکید شده است که در صورت مشاهده تخلف، وفق قوانین و مقررات با دفاتر خاطی برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار