تبلیغات

یک احتمال شگفت‌انگیز برای پرسپولیس در دربی

شاگردان برانکو ممکن است در پایان هفته بیست و چهارم قهرمانی خود را مسجل کنند.


با شکست فولاد در دیدار معوقه هفته بیستم مقابل پیکان، فاصله 16 امتیازی پرسپولیس نسبت به تیم دوم جدول همچنان به قوت خودش باقی ماند تا سرخپوشان رکورد جالبی در این زمینه بدست بیاورند و شانس بالایی برای یک جشن قهرمانی زودهنگام داشته باشند.
پیش از این صحبت از احتمال قهرمانی سرخپوشان در دربی تهران و در صورت پیروزی مقابل استقلال مطرح شده بود هواداران پرسپولیس رویای گرفتن جشن قهرمانی همزمان با پیروزی در دربی را در سر دارند ولی این اتفاق ممکن است حتی زودتر از دربی رقم بخورد.
در حال حاضر 3 تیم 38 امتیازی در لیگ برتر پرسپولیس را تعقیب می‌کنند که ذوب آهن، فولاد و سایپا هستند و پشت سر آنها پارس جم 37 امتیازی قرار گرفته است.
با این حساب سرخپوشان پایتخت با نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌شان در پایان هفته بیست و سوم فاصله 16 امتیازی دارند که در صورت رسیدن آن به 19 امتیاز در پایان هفته بیست و چهارم، قهرمانی این تیم مسجل خواهد شد.
پرسپولیس در هفته بیست و چهارم به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت و در صورت پیروزی در این دیدار، 57 امتیازی خواهد شد.
فولاد خوزستان در این هفته باید به مصاف استقلال برود و در صورت پیروزی شاگردان شفر در این بازی، شاگردان پورموسوی فاصله 19 امتیازی با صدر جدول پیدا کرده و دیگر روی کاغذ هم شانس قهرمانی ندارند.
ذوب‌آهن مقابل پدیده و سایپا مقابل سپیدرود هم چنین شرایطی دارند و شکست آنها رسیدنشان به پرسپولیس را تا پایان فصل غیر ممکن می‌کند.
پارس جم 37 امتیازی هم باید در خانه از تراکتورسازی آماده این روزهای ساغلام پذیرایی کند و در صورتی که شکست بخورد یا به تساوی رضایت دهد، فاصله 19 امتیازی سرخپوشان را نخواهد شکست.
در این شرایط در پایان هفته بیست و چهارم و در حالی که 6 بازی و 18 امتیاز تا پایان فصل باقی می‌ماند، اختلاف 19 امتیازی سرخپوشان با سایر تیم‌ها باعث می‌شود آنها پیش از شروع دربی جشن قهرمانی خود را برگزار کنند و مقابل چشم استقلال جام قهرمانی را بالای سر ببرند.
البته با توجه به تفاضل گل خوب پرسپولیس که 31+ است و تفاضل 7، 6 و 1- سه تیم دنبال کننده آن، 18 امتیاز هم برای مسجل شدن قهرمانی سرخپوشان کافیست و تنها لازم است 3 تیم 38 امتیازی لیگ بازی هفته بیست و چهارم خودشان را نبرند و تساوی هم برای سرخپوشان تهرانی کافی است.
شاید افتادن تمام این اتفاقات در کنار هم کمی دور از ذهن باشد ولی در صورت رخ دادن این شرایط، جشن قهرمانی 6 هفته مانده به پایان لیگ اتفاق شگفت‌انگیزی در تاریخ فوتبال کشورمان خواهد بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار