تبلیغات

زمان اعلام هویت جانباختگان سقوط هواپیما

رئیس سازمان پزشکی قانونی با اشاره به اعلام فراخوان نمونه‌گیری DNA خانواده بازماندگان سانحه هوایی یاسوج اعلام کرد: دریافت نمونه‌ها تمام‌شده است و در حال بررسی نمونه‌های ثبت‌شده هستیم تا به‌مجرد تحویل پیکر افراد نسبت به شناسایی آن‌ها کار را آغاز کنیم.

به گزارش صبحانه،احمد شجاعی گفت: از ابتدای انتشار خبر سانحه هوایی یاسوج و با تشکیل گروه‌های تخصصی امداد و نجات برای یافتن لاشه هواپیما، جلسه‌ای تشکیل دادیم تا مراحل انجام کار برای شناسایی پیکر افراد در پزشکی قانونی آغاز شود.

شجاعی در ادامه افزود: پزشکی قانون هم‌اکنون آمادگی کامل برای دریافت پیکر سانحه دیدگان داشته و به‌محض دریافت این پیکر‌ها انجام آزمایش‌ها تخصصی در سازمان پزشکی قانونی آغاز خواهد شد و با مقایسه نتایج به‌دست‌آمده و آنچه از خانواده‌ها ثبت‌شده است نتایج اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی درباره زمان احتمالی تحویل پیکر سانحه دیدگان به خانواد‌ه‌ها نیز به خبرنگار ما گفت: بر اساس فرایند کار و اهمیت دقت در شناسایی پیکر‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم که حداکثر هفت روز پس از دریافت پیکر سانحه دیدگان مراحل شناسایی تکمیل و پیکرها به خانواده‌ها تحویل داده شود.

وی درباره پیکرهای قابل شناسایی تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده و هماهنگی‌های قانونی با دستگاه‌های مربوطه، آن گروه از پیکر‌ها که قابلیت شناسایی دقیق باشند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل خانواده‌ها خواهد شد./جام جم آنلاین

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار