تبلیغات

درباره مستحبات و مکروهات قنوت هنگام نماز

درباره مستحبات و مکروهات قنوت هنگام نماز درباره مستحبات و مکروهات قنوت هنگام نماز 

هنگام خواندن قنوت نماز دعاهای بسیار وجوددارد که خواندن آنها توصیه میشود ودر این میان مکروهاتی هم وجوددارد.از پیامبر اکرم«ص» نقل شده که فرمودند: کسى از شما که در دار دنیا قنوت او طولانی تر است، در موقف قیامت اسانی

مستحبات قنوت:
1. طول دادن قنوت، خصوصاً در نماز وتر: از پیامبر اکرم«ص» نقل شده که فرمودند: کسى از شما که در دار دنیا قنوت او طولانی تر است، در موقف قیامت اسانی او نیز طولانى‌ تر است و از بعضی از روایات استفاده مى‌شود که طول دادن دعا در نماز از طول دادن قرائت افضل است.

2. تکبیر گفتن پیش از قنوت و بلند کردن دو دست در وقت تکبیر و پایین آوردن آنها و بعد دوباره دو دست را بلند کند مقابل صورت نگاه دارد و هردو کف دست را رو به آسمان و پشت به زمین باز کند، دو دست متّصل به یک دیگر باشد و انگشتان به یک دیگر پیوسته باشند، مگر دو انگشت ابهام که آنها را جدا نگاه دارد و به دو دست خود نگاه کند.

3. بلند خواندن قنوت در نمازها حال چه در نماز جهرى، چه اخفاتى و همچنین چه براى امام یا منفرد. بلکه مأموم نیز در صورتى که صداى او به امام نرسد میتواند قنوت را بلند بخواند.

مکروهات قنوت:
1. آنقدر دست ها را بلند‌ کند که از سر بگذرد.

2. در وقت پایین آوردن، دست ها را بر صورت و سینه‌ى خود بمالد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار