تبلیغات

شاهی کورما؛ خورش مرغ هندی‌ها

شاهی کورما غذای خوشمزه و مقوی هندی است که طرز تهی آن را آورده ایم.

شاهی کورما غذای خوشمزه و مقوی هندی است که طرز تهی آن را آورده ایم.


مواد مورد نیاز


سینه مرغ: 1 تکه (250 گرم)تخم مرغ: 2 عددپیاز بزرگ (نگینی ریز خردشده): 1 عددکره (ذوب شده): 4 ق سآرد ذرت: 1.5 ق سسیر (رنده شده): 4 عددزنجبیل (رنده شده): 1 ق چهل سبز (پودرشده): یک دوم ق چمیخک (پودرشده): یک چهارم ق چپودر دارچین: 1 ق چپودر بادام: 50 گرمادویه گرام ماسالا: به میزان لازمماست: 1 ق چخامه: 5 ق سزعفران دم کرده: 1.5 ق سنمک و فلفل: به میزان لازمروغن مایع: به میزان لازم  

روش پخت


1. سینه مرغ را به 4 برش طولی تقسیم کرده و آن را میان نایلونی بگذارید و با استیک کوب روی آن بکوبید تا نازک شود؛ ولی دقت کنید که له نشود.


2. تخم مرغ را درون کاسه ای ریخته و با استفاده از چنگالی بزنید.


3. گرام ماسالا، نمک و آرد ذرت را با هم مخلوط کنید.


4. سینه مرغ را از ابتدا درون تخم مرغ بزنید، سپس در مخلوط آرد بغلتانید. بعد داخل تابه ای حاوی مقداری روغن مایع سرخ کنید تا طلایی رنگ شود.


5. پیاز را با کره و مقداری روغن داخل تابه ای سرخ کنید. بعد سیر و زنجبیل را به آن افزوده و تفت دهید تا سرخ شود.


6. هل سبز، میخک، دارچین، نمک و فلفل را به مواد افزوده و تفت دهید. بعد پودر بادام (یا بادام هندی) را به آن افزوده و هم بزنید.


7. ماست را به همراه زعفران به مواد اضافه کرده و هم بزنید. بعد خامه را به مقداری از مواد اضافه و مخلوط کنید. سپس آن را به بقیه مواد افزوده و پس از چند جوش از روی حرارت بردارید.

8. بعد آن را روی سینه مرغ سرخ شده بریزید و همراه با پلو سرو کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار