تبلیغات

هکر نهاوندی دستگیر شد

رئیس پلیس فتا شهرستان نهاوند گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان نهاوندی، پلیس فتا نهاوند عامل هک حساب برخی از کاربران نهاوندی در شبکه‌های اجتماعی را شناسایی و دستگیر کرد.

به گزارش صبحانه، رضا ساجدی‌فر از شناسایی و دستگیری عامل هک حساب برخی از کاربران نهاوندی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه یکی از علل دسترسی غیرمجاز هکرها به پروفایل افراد در شبکه‌های اجتماعی عدم فعال کردن تایید دومرحله احراز هویت در این شبکه‌ها است که از سوی کاربران بی‌محابا انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان نهاوندی مبنی بر این‌که فردی ناشناس اقدام به استفاده از حساب وی در یکی از پیام رسان‌های پر مخاطب و ارسال پیام به مخاطبانش بدون اطلاع نموده است، شناسایی عامل یا عاملان در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

ساجدی‌فر افزود‌: در بررسی اظهارات شاکیه مشخص گردید، شخصی با هویت نامشخص با استفاده از روش‌های خاص و فنی اقدام به هک و استفاده غیر مجاز از حساب شاکی نموده که این امر باعث سلب آسایش خانواده وی شده است.

وی عنوان کرد: کارشناسان این پلیس با حساسیت ویژه نسبت به پیگیری موضوع مطروحه اقدام و با به کارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام محترم قضایی نامبرده را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا نهاوند بیان کرد: کارشناسان طی بررسی‌های انجام شده و تحقیق از متهم، متوجه شدند متهم به حساب کاربری چند تن دیگر از شهروندان نهاوندی به همان شیوه دسترسی غیر مجاز داشته است، که در نهایت متهم پس از رویت ادله و مدارک کافی به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را صرفاً سرگرمی بیان کرد.

ساجدی‌فر اظهار داشت: شهروندان به این نکته توجه داشته باشند شبکه‌های اجتماعی برای این‌که افراد هکر نتوانند صفحات کاربران را هک نمایند اقدام به طراحی تایید دو مرحله‌ای نموده‌ است؛ لذا به شهروندان توصیه می‌شود این گزینه را برای خود فعال نمایند.

وی تصریح کرد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسWWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

منبع:تسنیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار