تبلیغات

برندگان جوایز جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۸ چه کسانی بودند؟

خرس طلایی بهترین فیلم:

«به من دست نزن» ساخته آدینا پینتیلی

این خرس داران

این فیلم اولین فیلم آدینا پینتیلی، کارگردان زن رومانیایی است. این فیلم محصول مشترک رومانی، آلمان، جمهوری چک و فرانسه است که روایتی شاعرانه از عشق ارائه می‌دهد.

جایزه خرس نقره‌ای از طرف هیئت منصفه:

فیلم «کوزه» ساخته‌ مالگورزاتا سوموسکا

این خرس داران

«کوزه» فیلمی محصول کشور لهستان است که مالگورزاتا سوموسکا فیلمنامه آن را نیز نوشته‌است. سوموسکا پیش از این جایزه، خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی را برای فیلم «بدن» در سال 2015 به‌دست آورد. همچنین او در سال 2013 برای فیلم «به نام» دو جایزه بهترین فیلم آینده در بخش «تدی» و جایزه بهترین موضوع صادقانه را به‌دست آورد.

جایزه خرس نقره‌ای آفرد بوئر:

فیلم «وارثه ها» ساخته‌ مارسلو مارتینسی

این خرس داران

مارسلو جایزه خود برای فیلم «وارثه‌ها» که محصول کشور پاراگوئه است را به‌عنوان اولین جایزه مهم زندگی‌اش برای فیلم بلند به دست آورد. او پیش از این برای فیلم کوتاه «صدای گمشده» در سال 2016 جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم ونیز را به دست آورده بود.

جایزه خرس طلایی برای بهترین کارگردان:

وس اندرسون برای فیلم «جزیره سگ‌ها»

این خرس داران

خرس طلایی بهترین کارگردانی به وس اندرسون شاید تنها جایزه‌ای بود که جشنواره برلین 2018 به یک چهره معروف اهدا کرد. وس اندرسون آخرین جایزه‌اش را در سال 2014 برای بهترین فیلمنامه اورجینال بفتا به دست آورد. او این جایزه را برای فیلم «هتل بزرگ بوداپست» گرفت. او با این فیلم در سه رشته نیز نامزد اسکار شد.

خرس نقره‌ای بهترین بازیگر زن:

آنا برون برای «وارثه‌ها»

این خرس داران

آنا برون در حالی این جایزه را برای فیلم «وارثه‌ها» محصول مشترک پاراگوئه‌، اروگوئه و برزیل به‌دست آورد که قبل از این فیلمی بازی نکرده و اطلاعاتی از بازی‌های پیشین او در دست نیست.

جایزه خرس نقره‌ای برای بهترین بازیگر مرد:

آنتونی بیجن برای «دعا»

این خرس داران

آنتونی بیجن در حالی جایزه بهترین بازیگر مرد را برای فیلم «دعا» به دست آورد که اساسا بازیگری را از سال 2015 آغاز کرده‌است. این فیلم محصول کشور فرانسه در حالی این جایزه را به دست آورد که تنها در همین بخش نامزدشده بود. این فیلم ساخته سیدریک کان است که در کارنامه خود
12 فیلم را به‌عنوان کارنامه دارد.

جایزه خرس نقره‌ای برای بهترین فیلمنامه:

مانوئل آلکالا و آلونسو رویزپالاسیوس برای فیلم «موزه»

این خرس داران

فیلم «موزه» محصول کشور مکزیک موفق شد در جشنواره فیلم برلین جایزه بهترین فیلمنامه را به‌دست آورد. این فیلم به‌کارگردانی آلونسو رویزپالاسیوس و تهیه‌کنندگی مشترک او و مانوئل آلکالا یک تریلر جنایی در میانه دهه 80 میلادی در شهر مکزیکوسیتی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار