تبلیغات

پرسپولیسی‌ها، آرسنالی‌ها را رو سفید کردند!

جیمز مونتاگیو، روزنامه نگار معروف انگلیسی، که چند ماه قبل مصاحبه ای مفصل با ورزش سه داشت، دربی 86 تهران را از نزدیک تماشا کرد.


مونتاگیو که به خاطر گزارش های دست اولش از فوتبال کشورهای مختلف، شناخته شده است، قبل از کتاب "باشگاه میلیاردرها" که سوژه مصاحبه او با ورزش سه بود، با کتاب "31-0" که به شرح جالبی از دیدارهای مقدماتی جام جهانی 2014 است، به شهرت رسید.
او که به همراه میترا نظر، همسر ایرانی-هلندی اش، در بلگراد زندگی می کند، این بار برای ساختن یک مستند برای سایت بلیچر ریپورت درباره دربی تهران، به ایران سفر کرد؛ سفری که البته چندان هم آسان نبود و او تا 24 ساعت قبل از رسیدن به تهران، از این سفر مطمئن نبود اما سرانجام ساعت 5 صبح 10 اسفند، توانست خودش را به ایران برساند.
اولین چیزی برای او در مورد دربی تهران عجیب بود، حضور تماشاگران در ورزشگاه ساعت ها پیش از آغاز بازی بود و این را در اولین توئیتش از تهران ابراز کرد. او ویدئویی از طبقه بالای ورزشگاه آزادی منتشر کرد و نوشت:" ورزشگاه آزادی، قبل از دربی تهران. 4 ساعت قبل از دربی تهران. و آنها همین حالا هم 3 ساعت است که در ورزشگاه هستند..."
مونتاگیو که در تمام طول بازی، مشغول تصویر برداری بود، امروز هم به تمرین پرسپولیس رفت تا شرایط این تیم یک روز بعد از باخت در دربی را ببیند. و آنچه باعث تعجب او شد، اعتراض شدید هواداران، علی رغم برتری 15 امتیازی تیم شان در صدر جدول بود. او در توئیترش نوشت:" فکر می کردید هواداران آرسنال زیاده خواه هستند؟ چند صد هواداران ناراضی پرسپولیس امروز صبح، بعد از شکست تیم شان در دربی، در تمرین حضور پیدا کردند. آنها با 15 امتیاز در صدر جدول هستند."
قیاس ناخودآگاه بین هواداران پرسپولیس و آرسنال در حالی از طرف مونتاگیو انجام شده که باشگاه پرسپولیس در تاریخ خود مدیون این تیم انگلیسی نیز هست؛ زمانی که آلن راجرز، سرمربی انگلیسی پرسپولیس، در سفری به لندن، پیراهن های آرسنال را به ایران آورد تا رنگ قرمز به رنگ اصلی پیراهن سرخ های تهران شود؛ موضوعی که او از دانستنش ابراز تعجب می کند.
او همچنین قرار است در تمرین استقلال هم حضور پیدا کند و در تلاش است تا مصاحبه ای هم با وینفرد شفر، سرمربی استقلال داشته باشد. مونتاگیو در زمان مصاحبه با ورزش سه، ابراز امیدواری کرده بود که کتاب هایش در ایران ترجمه شود و به شوخی گفته بود:" پدر همسرم خوشحال خواهد شد!". شاید ترجمه کتاب هایش در ایران به این زودی ها اتفاق نیفتد اما او می تواند با مستندش در مورد دربی تهران، باعث خوشحالی پدر همسرش شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار