تبلیغات

انفجار در پردیس/ 500 کپسول گاز ترکید

سرپرست شهرداری پردیس از آتش‌سوزی و انفجار انبار کپسول‌های گاز مایع در محل ورودی خرمدشت خبر داد.

به گزارش صبحانه،کوروش گلریز در حاشیه آتش‌سوزی انبار نگهداری کپسول‌های گاز مایع در گفت‌وگویی در خصوص این حادثه اظهار کرد: ساعت 16 امروز آتش‌سوزی در محل نگهداری و شارژ کپسول‌های گاز مایع در محل ورودی خرمدشت به واحدهای آتش‌نشانی 125 اطلاع داده شد و بلافاصله سه اکیپ از ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهرداری پردیس به محل اعزام شدند.

وی گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پردیس از ایستگاه‌های اصلی و فرعی شهر پردیس و ایستگاه آتش‌نشانی خرمدشت بلافاصله اقدام به اطفای حریق کردند.

گلریز افزود: با توجه به‌شدت حادثه، انفجارهای متعدد و خطرناک بودن محل در ابتدا نزدیک شدن به این محل که در کنار جاده قدیم بود امکان‌پذیر نبود اما بااحتیاط و نصب‌های ثابت، مهار آتش آغاز شد.

سرپرست شهرداری پردیس ادامه داد: تعداد 500 کپسول گاز مایع بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی بر روی هم انبار شده بودند و با نشت گاز از یکی از کپسول‌ها آتش به دیگر کپسول‌ها نیز سرایت و باعث انفجارهای پی‌درپی شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه محل نگهداری این کپسول‌ها در کنار جاده اصلی قرار داشت دو لاین جاده قدیم به سمت بومهن و به سمت تهران به‌طور موقت مسدود شد.

گلریز تصریح کرد: این انسداد به مدت 15 دقیقه انجام شد تا مشکلی برای خودروهای عبوری و دیگر هم‌وطنانمان به وجود نیاید.

سرپرست شهرداری پردیس اظهار کرد: اطفای حریق این محل یک ساعت ادامه داشت و پس از مهار آتش این کپسول‌ها در مجاورت محل با خاک پوشانده شد.

وی گفت: خوشبختانه این حادثه مجروح و مصدومی نداشت و علت و دلایل این حادثه توسط کارشناسان بررسی و اعلام خواهد شد.

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار