تبلیغات

دستگیری فالگیر مجازی توسط پلیس

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: فردی که از طریق شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا زنجان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش صبحانه، سردار علی آزادی اظهار کرد: درپی دریافت شکوائیه احدی از شهروندان زنجانی مبنی بر کلاهبرداری از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با درج آگهی فالگیری و رمالی، موضوع ضمن تشکیل پرونده، جهت کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین مربوط به بزه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: درتحقیقات اولیه مشخص شد حدود ۱۰ روز پیش شاکیه در یکی ازشبکه اجتماعی با گروه فالگیری آشنا شده و بعد از مدتی با خانمی که خود را فالگیر معرفی کرده است ارتباط برقرار می‌کند؛ شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، شاکیه را فریب داده و با سوءاستفاده از سادگی وی مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال اخاذی می‌کند.

آزادی خاطرنشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهمه به هویت معلوم در یکی از استان‌های شمالی کشور شناسایی، با اخذ دستور قضایی، و با اعزام مأمورین، متهمه توسط کارآگاهان پلیس فتا زنجان جلب و همه ادله‌های دخیل در بزه توقیف به پلیس فتا زنجان دلالت شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: دربازجویی‌های اولیه متهمه منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد ولی پس از مواجهه شدن با دلایل ومستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان این پلیس به بزه ارتکابی اعتراف نمود.

آزادی ادامه داد: متهمه با درج و انتشار آگهی فالگیری و رمالی پس ازجلب اعتماد و سوء استفاده از سادگی قربانیان بادادن وعده‌های دروغین و امید واهی با دریافت مبالغ هنگفتی از آنها اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌نمود.

وی ادامه داد: در بازجویی‌های فنی از متهمه مشخص شد، وی با این شگرد از چندین نفر دیگر هم کلاهبرداری نموده است که صراحتاً به موضوع کلاهبرداری اینترنتی اعتراف و هدف از این کارکسب منافع مالی بیان کرد.

آزادی هشدار داد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل مدرن در شبکه‌های مجازی رواج می‌دهند، تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند

فرمانده انتظامی استان زنجان در از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی (۱۱۰) و یا وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

منبع:مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار