تبلیغات

ادعای پنتاگون درباره سامان

آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون گزارش داد که ایران سامانه‌های پدافند موشکی S-300 را عملیاتی کرده و این مسئله نگرانی مقامات آمریکا و اسرائیل را درپی داشته است.سرهنگ «رابرت اشلی» رئیس این آژانس طی گزارشی در کمیته خدمات مسلح مجلس سنای آمریکا گفت: «(پس از عملیاتی شدن S300) اکنون ایران از توانایی سامانه موشکی زمین به هوا با قابلیت جابجایی سریع و برد بلند برخوردار است.»
به نوشته وبگاه «بلومبرگ» مقامات اسرائیلی و آمریکا معتقدند که این سامانه‌ها توانمندی‌های ایران را به نسل جدید ارتقا می‌دهد. استقرار و عملیاتی شدن سامانه‌های S300 نشان دهنده اهمیت و ارزش تحویل دادن جنگنده‌های F35 آمریکایی به اسرائیل است.
اشلی تاکید کرد که عملیاتی شدن S300 نشان داد که ایران به ارتقای توانمندی‌های تسلیحاتی متعارف برای بازداشتن رقبا، دفاع از سرزمین و کنترل معابر نفوذ مانند تنگه هرمز در زمان وقوع درگیری نظامی ادامه می‌دهد.

وی همچنین به افزایش توان موشکی ایران اعتراف کرد و گفت: «ایران به منظور افزایش اثربخشی سامانه‌های موشکی خود همچنان بُرد، کشندگی و دقت موشک‌های خود را ارتقاء می‌دهد. تهران احتمالاً معتقد است که انجام این کار ارزش بازداری و عملیاتی این سامانه‌ها را بالا می‌برد.»

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار