تبلیغات

چرا سامسونگ نمی تواند در پرچمدارانش سنسور اثر انگشت را زیر نمایشگر قرار دهد؟

با آن که موبایل X20 کمپانی ویوو سرانجام توانست ایده تعبیه سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر را عملی کند، اما به نظر می رسد هنوز مشکلات زیادی در مسیر فراگیر شدن قابلیت مذکور وجود دارد. از جمله تداخل عملکرد آن با محافظ صفحه نمایش. ظاهراً طراحی به اصطلاح «بی نهایت» نمایشگر کهکشانی های جدید سامسونگ نیز مانعی دیگر در سر راه این شرکت برای تعبیه سنسور اثر انگشت در زیر آنها است.به عبارت دقیق تر، اگر بخواهیم چنین سنسوری را در زیر نمایشگر نصب کنیم، شفافیت ناکامل پنل های ‌OLED مانع از عملکرد دقیق و قابل اتکای آن خواهد شد. از آن طرف اگر بخواهیم از سنسورهای خازنی مرسوم تر را برای این کار استفاده کنیم مشکل شفافیت حل خواهد شد، اما می بایست آنها را روی صفحه نمایشگر نصب نماییم که در آن صورت آن را بدون محافظ قرار داده و به دوام کلی آن آسیب وارد آورده ایم.
تحلیلگر مشهور مینگ چی کو معتقد است که همین مشکلی فنی مانع از آن خواهد شد تا در تابستان شاهد عرضه موبایل گلکسی نوت 9 با سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر باشیم. او می گوید که عملکرد حسگر مورد استفاده در موبایل X20 ویوو با شیشه محافظ روی نمایشگرها تداخل دارد.

همین عدم استفاده از لایه محافظ گوریلا گلس در X20 سبب ایجاد برخی مشکلات در آن شده و استحکام و پایداری آن در شرایط آب و هوایی مختلف با چالش رو به رو می شود. کو در این باره می گوید: «سنسورهای اپتیکال، خازنی یا اولترا سونیک هرکدام برتری ها و ضعف هایی دارند که قابل چشم پوشی نیست. بنابراین گمان نمی کنم که یکی از آنها به این زودی در بازار گسترش یابند.»
یک منبع در درون کمپانی کره ای مدعی شده که متخصصین این شرکت تا سال آینده می توانند بر این مشکلات فائق بیایند.

نتیجه این که انتظار عرضه گلکسی نوت 9 با سنسور تعبیه شده در زیر نمایشگر را نداشته باشید و به احتمال قریب به یقین شاهد جایگری آن در محلی مشابه با گلکسی S9 پلاس خواهیم بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار