تبلیغات

دلیل علاقه کی‌روش به خانزاده؛ استفاده حداکثری

محمدرضا خانزاده به لیست تیم ملی برگشت. مدافعی که مدت‌هاست ستاره درخشانی در لیگ برتر نیست اما اعتماد کی‌روش را همچنان حفظ کرده است.


محمدرضا خانزاده هم به عنوان یکی از مدافعان مرکزی همراه با تیم ملی در دو بازی برابر تونس و الجزایر خواهد بود. آمارها نشان می‌دهد اصرار کی‌روش به حضور خانزاده در تیم ملی پر بیراه نیست. توانایی قابل توجه این مدافع در حملات و نقشی که در ضربات ایستگاهی دارد از جمله نکاتی است که کی‎‌روش را برای ثبت نام او در لیست مجاب کرده. خانزاده در دیدار تدارکاتی برابر سیرالئون هم روی یک ضربه ایستگاهی گل اول ایران را زد.
براساس آمار متریکا او در ۱۷۰۰ دقیقه‌ای که برای پدیده بازی کرده ۴ گل زده که یکی از آن‌ها روی ضربات ایستگاهی بوده. خانزاده روی هم رفته در لیگ هفدهم ۸ شوت به سمت دروازه حریفان زده و این یعنی نرخ تبدیل به گل ۵۰ درصدی مدافع پدیده. آنچه ایران در جام جهانی نیاز دارد. حداکثر استفاده از حداقل موقعیت‌ها. اگرچه شانس حضور خانزاده در ترکیب اصلی چندان بالا نیست اما کی‌روش به عنوان جانشینی برای مدافعان اصلی تیم‌اش روی این مدافع گلزن حساب باز کرده است. در بخش تدافعی هم خانزاده به طور میانگین در هر بازی ۵ عملکرد دفاعی ثبت کرده و ۵ نبرد موفق هم داشته است که آماری قابل قبول به حساب می‌آید. موفقیت ۶۵ درصدی در نبردها هم او را در گروه بهترین‌های لیگ قرار می‌دهد. این توازن بین توانایی هجومی و تدافعی باعث شده تا او با وجود بعضی انتقادات همچنان مورد اعتماد کی‌روش باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار