تبلیغات

آیا کریس رونالدو به رکورد علی دایی می‌رسد؟

کریستیانو رونالدو با دو گلی که برابر مصر به ثمر رساند ۸۱ گله شد و در رده سوم بهترین گلزنان ملی تاریخ جهان قرار گرفت و تنها ۲۸ گل با علی دایی فاصله دارد حال باید دید کریس رونالدو می‌تواند به رکورد اسطوره فوتبال ایران برسد.


کریس رونالدو در دوران بازیگری خود توانسته است رکوردهای متعددی را به نام خود ثبت کند. رکورد بیشترین گل ملی یکی از مهمترین رکوردهای دنیای فوتبال است که فوتبال ایران این افتخار را دارد که این رکورد به نام پرافتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران علی دایی است.
رکورد ۱۰۹ گل ملی علی دایی رکوردی غیرقابل دسترس به نظر می‌رسید ولی کریس رونالدو در ادامه رکوردشکنیهایش می‌تواند به سمت این رکورد حمله کند باید دید با توجه به وضعیت سنی این فوق ستاره پرتغالی و بازیهای ملی کشورش چقدر رسیدن به این رکورد میسر است.
کریس رونالدو در حال حاضر ۳۳ سال دارد و به نظر می‌رسد تا سن ۳۵ سالگی و یورو ۲۰۲۰ بتواند بدون دردسر به بازی‌های ملی خود ادامه دهد. کاپیتان تیم ملی پرتغال در حال حاضر ۱۴۸ بازی ملی انجام داده و در این تعداد بازی موفق به زدن ۸۱ گل شده که این به معنای به ثمر رساندن ۰.۵۴ گل در هر بازی است. کریس رونالدو برای سبقت گرفتن از علی دایی احتیاج به زدن ۲۹ گل دارد. اگر کریس رونالدو همان روندی که در طول دوران بازیگری داشته در پیش گیرد حداقل احتیاج به ۵۳ بازی ملی دارد که این تعداد بازی ملی حدود ۵ سال طول خواهد کشید و شاید کریس رونالدو نتواند تا ۳۸ سالگی نتواند به بازی ملی ادامه دهد.
اما آمار نگران کننده برای رکورد علی دایی ، فرم فعلی کریس رونالدو است. کریس رونالدو در حالی برای پیشی گرفتن از علی دایی نیاز به ۲۹ گل دارد که در ۲۹ بازی ملی قبلی خود ۲۹ گل زده است.
تیم ملی پرتغال با احتساب بازیهای دوستانه ، رقابتهای جام جهانی ، انتخابی جام ملتها و جام ملتهای اروپا حدود ۳۰ بازی ملی تا یورو ۲۰۲۰ در پیش دارد و اگر این بازیکن این وضعیت آمادگی خود را حفظ کند به احتمال زیاد رکورد بیشترین گل ملی را به نام خواهد کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار