تبلیغات

چطور است مسعود شجاعی را دار بزنیم؟

طرح سئوال از وزیر ورزش برای دعوت مسعود شجاعی به تیم ملی فوتبال بدون شک عجیب‌ترین اتفاق ممکن است که یک مقام سیاسی می تواند انجامش دهد.


حتما خبر سئوال از وزیر ورزش را خوانده اید. آقای پورمختار که پیشتر چند دوره ای رئیس کمیسیون اصل نود مجلس بوده ، گفته سلطانی فر باید بیاید مجلس و جواب بدهد که چرا مسعود شجاعی به تیم ملی دعوت شده است؟
مسعود شجاعی که در تابستان به همراه احسان حاج صفی برابر تیم مکابی بازی کرده بودند، با مشکلی بزرگ روبرو شد. ماه هایی طولانی به تیم ملی دعوت نشد و این دعوت نشدنش داشت شر می شد اما کارلوس کی روش اعلام کرد او خیلی فنی مدتی تصمیم گرفته بازیکنان دیگری را دعوت کند. 6 ماه تمام او دور از اردوها بود. درحالی که دفاعش این بود:«من به عنوان یک بازیکن قرارداد حرفه ای داشتم و اگر بازی نمی کردم برایم محرومیت در نظر می گرفتند. چاره ای نداشتم غیر از اینکه به قرارداد حرفه ای عمل کنم.»
او در قالب یک بازیکن ملی به این بازی نرفته بود اما باز هم به همراه حاج صفی سعی کردند توضیح دهند چه شده که این تصمیم را بگیرند ولی باز یک بازیکن مورد نیاز تیم ملی به خواست افرادی چون آقای پورمختار مدت زیادی از تیم ملی دور ماند چون در آن زمان وزارت ورزش درگیر گرفتن رای اعتماد بود و مسئولان ورزش اصلا دوست نداشتند سلطانی فر و فوتبال با چالش روبرو شود.
حاج صفی برگشت چون مثل شجاعی نه از فقر در پاسگاه نعمت آباد گفته بود. نه از حق زنان برای ورود به ورزشگاه. او داشت فعالیت هایی اجتماعی انجام می داد که مسئولیتش را باید دیگرانی که سمت های سیاسی داشتند ، انجام می دادند. او از فساد در ارکان فوتبال گفته بود که دوستان عزیز مجلس قبلی سه سال برایش همه را سر کار گذاشتند و در نهایت هم سند 300 صفحه ای نوشته شده شان ، هیچ برگ مستندی که قابل عرضه به نهادهای قضایی و رساندن پرونده به یک نتیجه درخور نشد.
حالا که شجاعی برگشته ، باز این بحث مطرح می شود. درحالی که حالا رسول خادم و اهالی کشتی هم می گویند و خواهش دارند یک تصمیم مشخص درباره متر و معیار ورزش برای تقابل با نمایندگان اسرائیل مشخص شود. آیا یک فوتبالیست که قرارداد حرفه ای دارد ، باید در تیم باشگاهی خارجی اش هم بازی نکند؟ اگر اینگونه است ، نقش فدراسیون فوتبال کجاست و آیا آنها باید با این باشگاه ها مکاتبه کنند یا خود بازیکن باید بگوید آسیب دیده است یا تنگی مزاج پیدا کرده است.
این ها شاید بحث های مهمی است که باید تعریف شود. این ها دقیقا همان مسائلی است که نمایندگانی مثل آقای پورمختار باید برایش تصمیم سازی کنند و بعد برایش وزیر را به مجلس بکشند که چرا اتفاقی که قانون مشخصی دارد ، انجام نگرفته است. این نه حرف ما که گفته نایب رئیس مجلس ، مسعود پزشکیان است.
ولی دوستانی چون آقای پورمختار به جای اینکه مسیری پیدا کنند برای قانع کردن یک ورزشکار که وقتی در چنین شرایطی قرار می گیرد ، بر اساس باورهایش به درستی تصمیم آرمانی را بگیرد ، مدام دنبال طرح موضوعاتی هستند که بگویند ما هم کاری کرده‌ایم!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار