تبلیغات

هشدار؛ آب چشمه‌ها و رودخانه‌ها را نخورید

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر گفت: در روز طبیعت با توجه به بارش رگباری مراقب توقف در کنار رودخانه‌ها باشید.

حسین درخشان  اظهار داشت:با توجه به اینکه هواشناسی برای فردا در برخی نقاط کشور پیش بینی بارش‌های رگباری را کرده است بهتر است هموطنان در این استان‌ها از توقف در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند. همچنین بهتر است در این روز مراقب کودکان خود در کنار رود‌ها باشند تا با ورود به حریم آب برای آن‌ها اتفاق ناگواری رخ ندهد.


وی ادامه داد: هموطنان پس از انجام تفریح در طبیعت و به هنگام بازگشت خود مراقب باشند تا آثار تخریبی مانند زباله یا صدمه به جنگل را از خود برجای نگذاشته و در صورتی که در جنگل حضور دارند با ریختن آب روی آتش از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند. همچنین زباله‌های خود را از داخل طبیعت خارج و درون سطل‌های زباله قرار دهند.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امدادو نجات هلال احمر افزود: هموطنانی که به دامن طبیعت می‌روند حتما با خود آب آشامیدنی همراه داشته باشند و از خوردن آب رودخانه‌ها و چشمه‌ها خودداری کنند.

درخشان از رانندگان خواست با توجه به تلاقی موج بازگشت مسافران و حضور هموطنان در مناطق اطراف شهر، به دلیل ترافیک‌های سنگین ایجاد شده باک خودرو خود را پر کنند.

وی با بیان اینکه فردا تمامی تیم‌های امدادی در آماده باش هستند، گفت: در صورتی که برای هریک از هموطنان مشکلی به وجود آمد با شماره تلفن‌های ۱۲۵ آتش نشانی، ۱۱۵ اورژانس و ۱۱۲ هلال احمر برای امدادرسانی تماس بگیرند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار