تبلیغات

چرا محمد صلاح بالاتر از رونالدو قرار گرفت؟

چرا محمد صلاح در نظرسنجی بهترین بازیکن هفته چمپیونزلیگ بالاتر از رونالدو قرار گرفت؟


محمد صلاح، مهاجم باشگاه لیورپول، بی شک بزرگترین کشف این فصل لیگ های اروپایی بوده است. او که در جدول گلزنان لیگ برتر انگلیس در رده نخست قرار دارد و چیزی نمانده که کفش طلا را نصیب خود کند، توانست کریستیانو رونالدو را نیز کنار بزند؛ او به عنوان بهترین بازیکن هفته اخیر رقابتهای چمپیونزلیگ انتخاب شد. این مهاجم مصری در پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل منچسترسیتی توانست یک گل به ثمر برساند و زمینه ساز گلِ دیگری باشد، البته نمایش او که با مصدومیت به پایان رسید، نتوانست با تاثیر نمایش رونالدو در تورین برابری کند. یکه تاز تیم رئال هم، با دو گل و یک پاس گل، نقش مهمی در پیروزی سه بر صفر تیمش داشت و یکی از گلهایش تحسین فوتبال دوستان سراسر جهان را برانگیخت.
با این حال این محمد صلاح بود که در نظرسنجی فدراسیون فوتبال اروپا به عنوان بهترین بازیکن دور رفت یک چهارم نهایی رقابتهای چمپیونزلیگ انتخاب شد. تاثیر عملکرد فوق العاده تیم لیورپول روی رای دهندگان نیز به کمک صلاح آمد تا در نظرسنجی ای که در سایت UEFA.com انجام شد، این محمد صلاح باشد که با بدست آوردن 57 درصد آراء، به عنوان بهترین بازیکن هفته انتخاب شود. سایر رقبای او به ترتیب کریستیانو رونالدو با 35 درصد آراء، خامس رودریگز با 5 درصد آراء و جرارد پیکه با 4 درصد آراء بودند. هر چهار بازیکن از سوی فدراسیون فوتبال اروپا انتخاب شده بودند.
حالا چه توضیحی برای این برتری می توان داد؟ محمد صلاح هواداران بسیار فعالی در اینترنت دارد که هرجا پای نظرسنجی ای در میان باشد به کمکش خواهند شتافت. با این تفاسیر اعتبار این نظرسنجی ها زیر سوال می رود و هربار که نظر سنجی ای برگزار می شود، این مهاجم مصری بیشترین رای را می گیرد. به همین خاطر در برگزاری اینگونه نظرسنجی‌ها مردد شده اند. عشق و احترامی که جمعیت 93 میلیونی مصر برای محمد صلاح قائلند، فراتر از حد تصور است. او در وطن خود تبدیل به یک اسطوره شده است، در انتخابات اخیری که در مصر برگزار شد، صدها هزار برگه در صندوقهای رای به نام این مهاجم حال حاضر تیم لیورپول انداخته شده است که این خود گواهی بر محبوبیت بی اندازه صلاح در مصر است.
در مصر از تصویر محمد صلاح روی محصولات و برندهایی چون وودافون، پپسی و اوبر استفاده می شود. او اکنون به محبوبیتی هم پایه با رونالدو و مسی دست یافته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار