تبلیغات

ششمین حادثه هوایی ارتش آمریکا در ماه اخیر؛ دو خلبان کشته شدند

سریال حوادث هوایی خونبار ارتش آمریکا ادامه دارد و امروز یک بالگرد توپدار ارتش این کشور سقوط کرد و ۲ خلبانش را به کام مرگ کشاند.این بالگرد که به لشکر ۱۰۱ هوابرد ارتش آمریکا تعلق داشته، ساعت ۹:۵۰ به وقت محلی، در یک پایگاه محلی آموزشی در ایالت کنتاکی به زمین خورده است.
ارتش آمریکا گفته که تا زمان اطلاع‌رسانی به خانواده دو سرباز کشته‌شده، نام آنها اعلام نمی‌شود.
این ششمین سانحه هوایی راتش آمریکا در کم‌تر از یک ماه گذشته است؛ از ۲۳ اسفند، روزهای خونبار ناوگان هوایی ارتش آمریکا آغاز شد.
ابتدا دو خلبان یک فروند جنگنده اف-۱۸ که مشغول به یک عملیات آموزشی بودند، در فلوریدا سقوط کردند و کشته شدند؛ فردای آن روز، یک فروند بالگرد ترابری نیکه سنگین «بلک هاوک» که در حال انتقال سربازان آمریکایی در غرب عراق بود، به زمین خورد و ۷ سرباز را به کشتن داد.
۴ روز پیش، روز پرحادثه‌تری برای نظامیان آمریکا رقم خورد ابتدا یک جنگنده عمودپرواز «هریر» در حین فرود در پایگاه آمریکا در جیبوتی (شرق آفریقا) سقوط کرد که البته خلبانش به سلامت، ایجکت کرد. عصر همان روز اما، یک فروند بالگرد ترابری سنگین «سوپر استالیون» در کالیفرنیا سقوط کرد و هر ۴ سرنشینش کشته شدند.
فردای آن روز یک هم یک فروند جنگنده اف-۱۶ در نزدیکی پایگاه هوایی «نیلس» در نوادا سقوط کرد و خلبانش کشته شد.
فرسوده شدن تجهیزات ارتش آمریکا، یکی از محورهای تبلیغات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶ بود؛ وی قول داده بود که با تخصیص بودجه‌ای مناسب، این مشکل را حل کند.
ترامپ برای مخارج امسال ارتش کشورش، بودجه‌ای ۷۱۶ میلیارد دلاری به کنگره پیشنهاد داد که البته تصویب شد؛ این بزرگ‌ترین بودجه نظامی تاریخ آمریکا است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار