تبلیغات

فرزندان ترامپ در عروسی دختر تاجر شیعه دبی

حسین سجوانی، تاجر مشهور شیعه امارات تصاویری از عروسی دختر خود را منتشر کرد که در آن «جونیور ترامپ» و «اریک ترامپ» فرزند رئیس جمهور آمریکا نیز حضور داشتند.

تصاویر جدید اینستاگرام «حسین سجوانی» تاجر بزرگ مقیم دبی توجهات جهانی را به صورت گسترده جلب کرده است. او با این کار، میزان پیوندهای تجاری و خانوادگی خود را به رخ نخبگان و الیگارشی حاکمان حاشیه خلیج فارس کشید؛ به طوری که بسیاری از فعالین شبکه‌های اجتماعی در حاشیه جنوبی خلیج فارس و به خصوص امارات این رخداد را با سفر بن سلمان به واشنگتن و پرداخت میلیاردها دلار مقایسه کردند.

طبق تصاویر منتشره، علاوه بر فرزندان رئیس جمهور آمریکا، فرزندان ارشد امیر دبی و تعدادی از مقامات ارشد امارات حضور دارند. مکتوم، احمد، منصور و حمدان فرزندان شیخ محمد بن راشد حاکم دبی، نخست وزیر امارات و معمار اقتصادی این کشور در مراسم عروسی حضور داشتند. حمدان بن محمد، ولیعهد دبی و رئیس شورای اجرایی حکومت دبی بوده و قدرتمندترین فرد در نسل سوم حاکمان امارات محسوب می‌شود. مکتوم بن محمد، معاون و جانشین حمدان بن محمد و نایب‌رئیس شورای اجرایی حکومت دبی می‌باشد. احمد بن محمد، ریاست مؤسسه هلدینگ محمد بن راشد را بر عهده دارد که چندین اندیشکده، مؤسسه مطالعاتی، دار الترجمه، انتشارات و... را زیرمجموعه خود دارد. منصور بن محمد نیز نائب رئیس و مدیر اجرایی باشگاه الشباب دبی است.

علاوه بر فرزندان رئیس جمهور آمریکا و حاکم دبی، تعدادی از مقامات ارشد امارات مانند «محمد القرقاوی» (وزیر امور کابینه و دبیر هیئت دولت)، «دکتر انور قرقاش» (وزیر امور مشاور در سیاست خارجی)، «حمید الطایر» (وزیر امور مالی)، «سهیل المزروعی» (وزیر نیرو و انرژی) و ریم الهاشمی (وزیر امور مشاور) و شخصیت‌های منتفذ امارات مانند «عبدالله الکبیسی»، «احمد بن بیات»، «عثمان سلطان»، «هاشم الدبل»، «امینه الرستمانی» و... حضور داشتند.

حسین سجوانی کیست؟

حسین سجوانی یکی از شیعیان اهل شارجه است که در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۰۸ گفته بود در نمازجمعه‌های هفتگی شارجه در مسجد الزهرا شرکت می‌کند. تقیدات مذهبی او در دوران جوانی و میانسالی باعث شد فرزندان خود را «مهدی»، «حسین» و «ابوالفضل» نام نهد و حتی عکسی از همسر وی در فضای مجازی نباشد؛ اما طی سال‌های اخیر تصاویر او در کنار شرکای تجاری غربی و به ویژه خانواده ترامپ باعث شده کم‌تر کسی در مورد گرایشات مذهبی گذشته وی صحبت کند. خود او در مصاحبه با الجزیره در مورد گرایشات مذهبی‌اش گفت: «این امور به رابطه من با خدا برمی‌گردد و من اطمینان دارم او اسرع الحاسبین بوده و در عین عدالت، رحیم و غفار است؛ لذا دلیلی ندارد که در مورد تقیدات مذهبی خود در رسانه‌ها صحبت کنیم!»

سجوانی از ۱۲ سالگی کسب و کار را آغاز کرد؛‌ اما ثروت‌اندوزی گسترده وی از سال ۱۹۸۲ همزمان با رشد اقتصادی امارات آغاز شد. او در سال ۱۹۸۲ به عنوان مدیر حقوقی قراردادهای شرکت نفت ملی ابوظبی را تنظیم می‌کرد و اندکی بعد شرکت درایه را برای تأمین مالی پروژه‌های عمرانی و نفتی در ابوظبی، دبی و شارجه تأسیس کرد. او در سال ۱۹۹۲ شرکت مالی «دیکو» را تأسیس کرد که از بزرگ‌ترین صندوق‌های مالی در بورس‌های حاشیه جنوبی خلیج فارس بود و از این راه توانست سرمایه هنگفتی را به دست آورد. او در همین سال شرکت عمرانی «داماک» را تأسیس کرد که به سرعت به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ساختمان‌سازی و عمرانی امارات تبدیل شد. مجله فوربس ثروت وی را در سال ۲۰۱۸ حدود ۴.۱ میلیارد دلار تخمین زد و او را هفتمین ثروتمندترین فرد امارات خواند.

او از گذشته در پروژه‌های داماک با ترامپ شریک بود و گفته می‌شود اکنون در پی آن است تا دامنه امپراطوری تجاوری خود را تا لندن گسترش دهد. همزمان خبرنگارهای امارات نیز وی را «دونالد امارات» یا «نماینده ترامپ در امارات» می‌خوانند! گفته می‌شود در مالت و کرواسی نیز ویلاهای ساخت شرکت داماک با برند ترامپ به فروش می‌رسد!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار