تبلیغات

احتمال ریزش مدارس فرسوده با بادهای سهمگین

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه 264 مدرسه با قدمت بالای 60 سال در شهر تهران داریم گفت: امیدواریم با کمک مسئولان کشور، نمایندگان مجلس، شهرداری و شواری شهر تهران، خیرین و آموزش و پرورش بتوان مدارس فرسوده را حذف کرد.

به گزارش صبحانه، جشنواره خیرین مدرسه ساز منطقه 6 تهران در دبستان گفت‌وگو برگزار شد؛ در این جشنواره ضمن تجلیل و تقدیر از خیرین نیک اندیش این منطقه آموزشی، برنامه جدیدی برای جذب مشارکت دانش‌آموزان پیش بینی شده است که دانش‌آموزان محصل در منطقه 6 نیز می‌توانند با کمک‌های خود به عنوان خیر مدرسه ساز شوند.

در این مزاسم محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، ناصر فتحی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران، مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، پرفسور فرهود پدر علم ژنتیک ایران، خانم‌ها طیبه سیاوشی و فریده اولادقباد نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از خیرین و مسئولان آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تهران حضور داشتند.

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم گفت: خانواده‌ها و خیرین قرار است با مشارکت یکدیگر مدرسه بسازند و در اینجا فرهنگ مشارکت و کارهای خیر رخ می‌دهد.

وی افزود: اینکه دولت برای ساخت مدرسه هیچ کمکی نکند کمتر مشاهده شده است و امیدوارم ساخت این مدرسه که با همراهی خانواده‌ها، دانش‌آموزان و خیرین انجام می‌شود در سطح کشور گسترش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: شهر تهران به لحاظ سرانه و متراژ و مقاومت مدارس جزو فقیرترین استان‌هاست و بیشترین مدارس فرسوده کشور در شهر تهران قرار دارند؛ قدمت برخی مدارس مانند مدارس رهنما و البرز به 100 یا 80 سال می‌رسد.

باقری با بیان اینکه 264 مدرسه با قدمت بالای 60 سال در شهر تهران داریم و مدارس آسیب پذیرند،گفت: امیدواریم با کمک مسئولان کشور، نمایندگان مجلس، شهرداری و شواری شهر تهران، خیرین و آموزش و پرورش بتوان مدارس فرسوده را حذف کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: از 2500 مدرسه دولتی شهر تهران، سالانه 10 مدرسه به جمع فرسوده‌ها اضافه می‌شوند.

ناصر فتحی سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران نیز در این مراسم اظهار داشت: فضاهای آموزشی استان تهران از لحاظ ایمنی، تجهیزات و بنا در رده‌های آخر کشور قرار دارد.

وی افزود: به لحاظ فضاهای آموزشی تخریبی نیز استان تهران وضعیت مناسبی ندارد؛ لذا مدارسی داریم که ممکن است حتی با بادهای سهمگین و یا طوفان ریزش کند.

فتحی با بیان اینکه امیدواریم با کمک خیرین نیک اندیش وضعیت و شرایط مدارس استان تهران را بهبود بخشیم، خاطرنشان کرد: دولت نیز در کنار خیرین کمک‌های خوبی انجام داده است و در آینده نیز این کمک‌ها ادامه خواهد داشت.

سرپرست اداره کل نوسازی مدارس استان تهران اضافه کرد: خیرین مدرسه ساز اکنون 20 سال است که در کنار دولت در امر مدرسه سازی حضور دارند و حدود 50 درصد فضاهای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز احداث می‌شود.

وی تصریح کرد: دولت و نوسازی مدارس در تلاش است تا دانش‌آموزان در فضاهای آموزشی ایمن تحصیل کنند و امیدوارم با اعتباراتی که وجود دارد تا چند سال آینده بتوانیم فضاهای تخریبی را ایمن کنیم.

فتحی گفت: بعد از مناطق 12 و 11 شهر تهران، منطقه 6 آموزش و پرورش پایتخت بیشترین مدارس تخریبی را دارند.
در پایان این جشنواره که در یکی از مدارس فرسوده این منطقه برگزار شد، کلنگ شروع عملیات ساخت مدرسه جدید در همین مکان به زمین زده شد.

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار