تبلیغات

آنالیز شاه‌ماهی نقل‌ و انتقالات/ بهترین پست برای او کجاست؟

۷ بازی فیکس و دو بار هم به عنوان تعویضی علی قلی‌زاده در پست وینگر راست برای سایپا بازی کرده که حاصل آن ۴ گل و ۳ پاس گل بوده است. قلی‌زاده در تنها بازی ملی‌اش هم در همین پست به میدان رفت که ۲ گل به حریف زد.


وینگر آماده این روزهای تیم علی دایی به قدری نمایش خوبی داشت که حالا صحبت از پیوستن‌اش به تیم‌های بزرگ‌تر است. علی قلی‌زاده که در چهار هفته اخیر ۳ گل زد و ۳ پاس گل داد، مورد توجه زیادی قرار گرفته و با توجه به نزدیک شدن به پایان فصل، شایعات پیرامون این بازیکن زیاد شده است. بازیکنی که در هر مسابقه به طور میانگین ۲،۷ دریبل می‌زند و بالاتر از مهدی ترابی، تکنیکی‌ترین بازیکن این فصل سایپاست. قلی‌زاده به واسطه تکنیک بالایش، آمار خوبی در نبردهای یک مقابل یک هم ثبت کرده و طبق آمار متریکا، به طور میانگین در هر بازی ۵،۵ نبرد موفق دارد. در این فصل علی قلی‌زاده ۶ پاس گل داده و نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده محسن مسلمان برای کسب آقای پاس گلی لیگ بود.
بازیِ قلی‌زاده یک نکته کلیدی دارد. اینکه این بازیکن زمانی که در سمت راست بازی می‌کند، حضور موفق‌تری نسبت به سمت چپ دارد. علی قلی‌زاده در هفت مسابقه‌ای که هافبک و وینگر چپ بود فقط دو پاس گل داد. ولی در ۷ بازی که وینگر راست بود ۴ گل زد و ۳ پاس گل داد. ضمن اینکه این بازیکن یازده مرتبه بازی در هافبک راست را هم تجربه کرد که حاصل آن، ۲ گل بود و یک پاس گل. یعنی هر ۶ گلی که علی قلی‌زاده زده، زمانی به ثمر رسید که این بازیکن هافبک یا وینگر راست بوده است. جالب است که کارلوس کی‌روش هم در تنها مسابقه‌ای که به علی قلی‌زاده بازی داده، از او به عنوان وینگر راست استفاده کرده است که قلی‌زاده در همان بازی ۲ گل به سیرالئون زد.
جدول عملکرد علی قلی‌زاده در پست‌های مختلف را طبق آمار متریکا را در قسمت عکس مشاهده می‌کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار