تبلیغات

وینفرد شفر قید پیرمردها را می‌زند؟

موفقیت‌های استقلال در حالی با هدایت مرد آلمانی رقم خورد که شفر چندان از فهرست بازیکنان این تیم رضایت نداشت، فهرستی که به اذعان او هم میانگین سنی بالایی داشت .


یک بازی از لیگ برتر مقابل سپاهان، فینال حذفی مقابل خونه به خونه در کنار دو تقابل رفت و برگشت با ذوب‌آهن جدال‌های مهم و سرنوشت‌ساز باقی‌مانده استقلال برای بستن پرونده این فصل از رقابت‌ها است. هر کدام از این بازی‌ها شرایط و حساسیت خود را دارد چون می‌تواند مسیر آینده پسران آبی پایتخت را به سمت و سویی دیگر تغییر دهد به خصوص مسیر همکاری مربی آلمانی با باشگاه پرطرفدار تهرانی که این روزها جنجال‌های زیادی پیرامون شرط و شروط برای تمدید قراردادش نقل محافل فوتبالی شده است.
موفقیت‌های استقلال در حالی با هدایت مرد آلمانی رقم خورد که شفر چندان از فهرست بازیکنان این تیم رضایت نداشت، فهرستی که به اذعان او هم میانگین سنی بالایی داشت هم بازیکنانی که چندان از پتانسیل فنی بالایی برخوردار نبودند تا انتظارات او را برآورده کنند از همین ‌رو شفر با صبوری خاصی که از خود نشان داد تصمیم گرفت برای فصل جدید سونامی بزرگی در فهرست استقلال ایجاد کند لذا در هفته‌های گذشته در کنار تمام مباحثی که پیرامون شرایط مالی قرارداد با سران باشگاه داشت در خصوص اختیار تام برای وداع با برخی بازیکنان سرشناس و پا به سن گذاشته نیز صحبت‌هایی انجام داد، مذاکراتی که جزئیات آن تا حدودی در روزهای گذشته نقل محافل خبری شد.
در صدر برنامه‌هایی که شفر برای فصل جدید مد نظر قرار داده پایین آوردن میانگین سنی تیم است، اقدامی که مستلزم کنار گذاشتن بازیکنان پا به سن گذاشته و نسبتاً سرشناس استقلال خواهد بود. بازیکنان مد نظر شفر بالای 33 سال سن دارند اما به این سادگی کنار گذاشتنی نیستند چون با توجه به هنرنمایی مدیران باشگاه که با بازیکنان مسن خود قراردادهای طولانی مدت و چند ساله با ارقام بالا بستند، شفر نمی‌تواند به این راحتی قید آنها را بزند به همین خاطر مذاکرات چند هفته گذشته او با سران باشگاه به جایی نرسیده است. گفته می‌شود وقتی مربی آلمانی خواسته‌‌اش را مطرح کرد یکی از مدیران باشگاه به او گفت برآورده کردن این برنامه او هزینه‌ای چند میلیاردی روی دست باشگاه می‌گذارد چون هم باید غرامت فسخ قرارداد را به بازیکنان پا به سن گذاشته بپردازند هم باید برای جایگزین‌های آنها پول کلان پرداخت کنند. پاسخی که باعث تعجب شفر شد و او گفت: «من در تمام سال‌های مربیگری‌ام ندیدم که مدیر باشگاهی بخواهد با بازیکن بالای 32 تا 33 سال قرارداد سه ساله ببندد آن هم با این ارقام کلان!»
آن چه محرز است اینکه وینفرد شفر برای فصل آتی روی چند بازیکن سرشناس استقلال نظری برای ادامه همکاری ندارد، بازیکنانی که خود نیز به این واقعیت رسیده‌اند و رفته رفته در حال کنار آمدن با این خبر تلخ هستند تا وداع غیرمنتظره‌ای با استقلال داشته باشند. شاید قهرمانی جام‌حذفی و رسیدن به جمع هشت تیم برتر آسیا برای این تعداد بازیکن خداحافظی به یادماندنی شود چون خود شفر هم این اتفاق را بهترین فرصت برای کنار گذاشتن برخی چهره‌های تیم در اوج قلمداد کرده است به همین خاطر در پایان اردیبهشت‌ماه جهنمی و بازی‌های مهم پیش ‌رو استقلال می‌تواند کانون خبرها و اتفاقات بزرگی باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار