تبلیغات

زمان انتشار دفترچه استخدامی آموزش و پرورش

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت همه دستگاه ها را مکلف کرده است که از پیام رسان داخلی استفاده کنند و ما نیز در آموزش‌ و پرورش طی دو بخشنامه به توجیه مدیران پرداختیم و پیگیری می کنیم که تمام ارتباطات اداری از پیام رسان خارجی قطع شود.

به گزارش صبحانه،سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت همه دستگاه ها را مکلف کرده است که از پیام رسان داخلی استفاده کنند و ما نیز در آموزش‌ و پرورش طی دو بخشنامه به توجیه مدیران پرداختیم و پیگیری می کنیم که تمام ارتباطات اداری از پیام رسان خارجی قطع شود.

وی در خصوص آزمون استخدامی آموزش‌ و پرورش گفت: پیگیر هستیم و دوستان در سازمان سنجش درتلاشند تا دفترچه در هفته آینده منتشر شود.

بطحایی درباره مصوبه حذف آزمون در مدارس ابتدایی گفت: حذف ازمون های دوره ابتدایی در حال اجراست و نشانه های خوبی در بین خانواده ها و مجامع علمی دیده می شود.

وی ادامه داد: در خصوص ازمون سمپاد متوسطه اول، منتظر امضای مصوبه توسط رئیس جمهور هستیم و تکلیف تا 3 یا 4 روز آینده مشخص می شود.

بطحایی در خصوص مستثنی شدن آموزش و پرورش از قانون خدمات کشوری گفت: در این خصوص موضوع جدی در دولت مطرح نیست اما بخش‌هایی از قانون خدمات مدیریت کشوری بر اساس طرحی که در مجلس در دست بررسی است، تغییر خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که «اگر این تغییر انجام شود، آیا به نفع معلمان خواهد بود؟»، افزود: مجلس به دنبال این است که پرداخت‌ها متناسب با شایستگی‌ها انجام شود اما ویژگی‌ها و مختصات این طرح تا قبل از تصویب، قابل تبیین نیست و وقتی تصویب شد می‌توان نظر داد.

 تهیه طرح تقویم آموزشی با همکاری سازمان گردشگری

وزیر آموزش و پرورش در خصوص تغییر تقویم آموزشی گفت: تغییر تقویم آموزشی جزو ضرورت‌هاست چرا که شرایط اقلیمی و آب و هوایی در نقاط مختلف کشور موجب می‌شود که با مشکلاتی در آموزش مواجه شویم.

وی افزود: به دنبال ایجاد انعطاف در تقویم آموزشی هستیم، منتها شروع و پایان سال تحصیلی در قانون مشخص است؛ البته با سازمان گردشگری در این خصوص کار مشترکی را در دست تهیه داریم و با نمایندگان مجلس در حال رایزنی هستیم تا تا بتوانیم فرصتی در میان سال تحصیلی به مدت حداکثر ۲ هفته ایجاد شود و سال تحصیلی در ابتدا و انتها تغییراتی داشته باشد.

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار