تبلیغات

حبس ابد برای ۴ چهار زن تاجیک به جرم پیوستن به داعش

دادگاهی در بغداد چهار زن تاجیک را به جرم عضویت در گروه تروریستی داعش به حبس ابد محکوم کرد. همچنان جزئیات زیادتری از این زنان که نامشان چیست، اهل کدام منطقه تاجیکستان هستند و اینکه چه زمانی به عراق رفته اند مشخص نیست.

بنا بر گزارش فرانس پرس، علاوه بر این ۴ زن تاجیک، ۱۶ زن از روسیه و ۶ زن نیز از جمهوری آذربایجان به جرم ارتباط با گروه داعش در این دادگاه به حبس ابد محکوم شده اند. در این گزارش گفته می شود که اکثر این زنان دارای فرزندانی خردسال هستند.

در همین حال، مقام ارشد دپارتمان اطلاعات امور خارجی تاجیکستان، وافو نیات بیک اف، در مصاحبه ای با آسیاپلاس در این رابطه اظهار داشت که تاجیکستان همچنان اطلاعی از این زنان تاجیک در دست ندارد. وی همچنین قید کرد که دولت تاجیکستان برای طرف عراقی در این باره درخواستی رسمی ارسال کرده و در آینده ای نزدیک اطلاعات تکمیلی ارسال می شود.

در سال ۲۰۱۵ وزارت امور داخلی تاجیکستان اطلاع داده که ۱۵۴ خانواده تاجیک به عراق و سوریه رفته اند. تحلیل گران بر این عقیده اند علاوه بر ریشه های اجتماعی-فرهنگی همچون فقر و بیکاری، بحران هویت و عدم دسترسی آموزش های مذهبی صحیح، عوامل سیاسی همچون سیاست های اسلام ستیزانه دولت و توسعه تحرکات برخی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس همچون عربستان سعودی در تاجیکستان عامل گرایش تاجیکان به گروه های تروریستی همچون داعش می باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار