تبلیغات

دُم خروس "بن سلمان" بیرون زد

ولیعهد عربستان در جریان سفر اخیر خود به آمریکا اظهارات جدیدی درباره فلسطین مطرح کرده که این اظهارات علاوه بر برانگیختن شگفتی حاضران با واکنش‌های تندی روبه‌رو شده است.


بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی و آمریکایی محمد بن سلمان در جلسه دیدار با سازمان‌های یهودی آمریکا گفته است: طی دهه‌های گذشته رهبران فلسطینی فرصت‌های صلح با اسراییل را یکی پس از دیگری از دست داده‌اند و همه پیشنهادهای صلح را رد کرده‌اند.

او گفته است: رهبران فلسطینی یا باید با قبول پیشنهادهای صلح به پای میز مذاکره بروند و یا ساکت شوند و شکایت نکنند.

یک روزنامه اسرائیلی نوشته است محمد بن سلمان در آن جلسه تاکید کرده که در شرایط کنونی مساله فلسطین برای دولت سعودی اولویت ندارد و مسایل مهم‌تری از جمله ایران دارای اولویت است.

کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که کسانی که در این نشست شرکت کرده بودند از اظهارات بن سلمان بسیار شگفت‌زده شدند.

بر اساس گزارش این کانال تلویزیونی رژیم صهیونیستی محمد بن سلمان این اظهارات را در روز 27 مارس در نیویورک گفته و اشاره به معامله قرن پیشنهادی از سوی آمریکا گفته بود، زمان آن رسیده فلسطینی‌ها با پیشنهادات موافقت کنند.

محمد بن سلمان در این دیدار خود با سران سازمان‌های یهودی آمریکا ضمن اشاره به «معامله قرن» پیشنهادی از سوی ترامپ گفته بود: زمان آن رسیده که فلسطینی‌ها با پیشنهادات موافقت کنند.

این نخستین بار نیست که محمد بن سلمان چنین اظهاراتی درباره فلسطین مطرح می‌کند و اوایل ماه آوریل نیز در مصاحبه با نشریه «آتلانتیک» موجودیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت.

وی ادعا کرد: اعتقاد ما بر این است که فلسطینیان و اسرائیلی‌ها حق داشتن سرزمین خود را دارند اما باید یک توافق صلح برای تضمین ثبات و روابط عادی وجود داشته باشد.

محمد بن سلمان گفته است: ما نگرانی‌های مذهبی درباره مسجد مقدسمان در بیت‌المقدس و نیز حقوق مردم فلسطین داریم، این موضوعی است که ما داریم و هیچ مخالفتی با دیگران (اسرائیل) نداریم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار