تبلیغات

ثبت احوال: پسران در تولد از دختران سبقت گرفتند

سیف‌الله ابوترابی در نشست خبری گفت: براساس آخرین آمار اطلاعاتی از میزان ولادت ایرانیان در سال گذشته یک میلیون و ۴۸۷ هزار و ۹۰۸ نفر متولد شده‌اند که در این میان ۷۶۶ هزار و ۱۳۹ نفر پسر و ۷۲۱ هزار و ۷۶۹ مورد دختر بوده است.

وی با اشاره به اینکه به ازای تولد هر ۱۰۰ دختر ۱۰۱.۶ پسر متولد شده، گفت: ۷۷ درصد ولادت‌ها در شهر‌ها و ۲۳ درصد ولادت‌ها در روستا‌ها ثبت شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: ۱۸.۸ درصد میزان عمومی ولادت به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در کشور است.

ابوترابی در مورد میزان فوت شدگان در سال گذشته گفت: ۳۷۶ هزار و ۸۰۸ نفر فوت شده‌اند که در این میان ۲۰۹ هزار و ۴۸۱ نفر مرد و ۱۶۴ هزار و ۹۶۶ نفر زن بوده است و نسبت فوت مرد به زن ۱۰۰ زن و ۱۲۷ نفر مرد بوده است. این آمار برای ساکنین شهر ۷۳.۸ درصد و در روستا‌ها ۲۶.۲ درصد بوده است.

ابوترابی به علت اول مرگ و میر در ایرانیان را بیماری قلبی و عروقی با ۳۹.۱ درصد، بیماری دستگاه تنفسی با ۹.۳ درصد و سرطان‌ها و تومور‌ها ۱۰.۵ درصد گزارش شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درمورد آمار ازدواج و طلاق گفت: این آمار به دست آمده در سال گذشته تا ۱۵ اردیبهشت ۹۷ است به این ترتیب آمار ازدواج ۶۰۵ هزار و ۴۰۴ مورد و طلاق ۱۷۶ هزار و ۹۲۴ مورد ثبت شده است.

وی افزود: میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷.۳ سال و در زنان ۲۲.۸ سال است. میانگین سن مردان در طلاق‌های ثبت شده ۳۶.۵ سال و برای زنان ۳۱.۶ سال بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان عمومی ازدواج به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۷.۶ نفر است، گفت: استان‌های خراسان شمالی، اردبیل، کردستان، لرستان، خوزستان بوده است و کمترین ازدواج در استان‌های سمنان، البرز، تهران، بوشهر و اصفهان است.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار