تبلیغات

گزارش یک آتش نشان از عملیات در آتش سوزی مسجد

با اعلام حریق در یک مسجد به همراه سایر همکاران از چند ایستگاه به محل اعزام شدیم. حریق به علت اتصالی سیم برق در زیرزمین در حال ساخت این مسجد رخ داده بود.

به گزارش صبحانه،با اعلام حریق در یک مسجد به همراه سایر همکاران از چند ایستگاه به محل اعزام شدیم. حریق به علت اتصالی سیم برق در زیرزمین در حال ساخت این مسجد رخ داده بود.

قبل از ما یک گروه دیگر به محل رسیده بودند. با یکی از همکاران وارد زیرزمین شدیم اما شدت دود به حدی بود که ورود امکان نداشت. همکارم در محل ماند و من برای آوردن شلنگ به سمت خروج رفتم اما ساق پایم به یک تیزی خورد و از شدت ضربه دلم ضعف رفت و چند دقیقه‌ای روی زمین نشستم.

ناگهان صدای همکارم که تقاضای کمک داشت به گوشم خورد. سریع بلند شدم و لنگ‌لنگان خودم را به همکارانم رساندم. آن‌ها برای کمک به همکار گرفتار در میان دود رفتند، اما شدت دود جلوی ورود را گرفته بود و در نهایت یکی از همکاران با بستن ماسک اکسیژن توانست، همکار مصدوممان را بیرون بکشد در حالی که کف از دهانش آمده بود. تلاش مجددی‌ برای ورود به زیرزمین انجام دادیم که در کمال ناباوری متوجه شدیم علت این همه دود همکاران خودمان هستند و بدون توجه به راه ورودی در حال پاشیدن آب روی آتش از یکی از پنجره‌های پشتی ساختمان هستند.

با داد و فریاد از آن‌ها خواستیم که عملیات را متوقف کنند، اما صدای‌ ما را نشنیدند. معاون عملیات سریع خودش را به آن‌ها رساند و دستور توقف عملیات را داد. با کم شدن دود توانستیم به درون زیرزمین برویم و دقایقی بعد آتش خاموش شد.

پس از پایان عملیات فهمیدیم که باز هم خدا ما را از یک بلای بزرگ حفظ کرده است. گروه اول آتش‌نشانان پس از رسیدن به محل به دنبال راهی برای رسیدن به آتش بوده‌اند که در پشتی زیرزمین توجه‌ آن‌ها را جلب می‌کند، آن‌ها با این تصور که پشت در، پله هست، آماده ورود به زیرزمین می‌شوند، اما هنگام ورود شعله‌های آتش از در بیرون زده و راه آن‌ها را سد می‌کند.

این اتفاق چندبار دیگر هم تکرار می‌شود و هر‌بار آتش مانع ورود آتش‌نشانان می‌شود که بالاخره آن‌ها بی‌خیال ورود می‌شوند. پس از خاموش شدن آتش و فروکش کردن دود، مشخص شد که هنوز پله‌ای پشت در ساخته نشده و اگر همکارانمان وارد می‌شدند مستقیم به دل آتش سقوط می‌کردند.

روایتگر این خاطره رجبعلی یزدانی، یکی از آتش‌نشانان مشهد است، که پس از سال‌ها خدمت و امدادرسانی به شهروندان، لباس مقدس آتش‌نشانی را از تن درآورد و بازنشسته شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار