تبلیغات

آدم ربایی مامور پلیس / سیامک را به یک باغ بردند!

به گزارش صبحانه،اواخر تیرماه سال 95 زن جوانی به پلیس Police آگاهی رفت و از ربوده شدن همسرش خبر داد. وی گفت: شوهرم سیامک آشپز حرفه ای یک رستوران معروف است. او دیروز به محل کارش رفته بود اما دیگر بازنگشت. همکاران شوهرم می گویند یک مرد جوان که خودش را مامور پلیس معرفی کرده بود مقابل محل کار همسرم در بازار Store تهران رفته و او را با خودش برده است. حالا می ترسم بلایی سر شوهرم آمده باشد.

تلاش پلیس برای افشای راز ناپدید شدن این مرد آغاز شده بود که بار دیگر زن جوان به پلیس آگاهی رفت و گفت : همسرش با او تماس گرفته وگفته است چند مرد او را به گروگان hostage گرفته اند و در عوض آزادی Freedom اش 50 میلیون تومان پول نقد می خواهند.

پلیس با آموزش هایی که به زن جوان داد توانست رد گروگان گیران را در خادم اباد شهریار را بیابد.

20 شبانه روز از گروگان گیری Kidnapping گذشته بود که ماموران پلیس ،یک باغ متروکه که سیامک در آن نگهداری می شد را شناسایی و دو مرد گروگانگیر را دستگیر کردند. به این ترتیب سیامک آزاد شد.

وی در بازجویی ها گفت: وضع مالی خوبی داشتم اما در قمار 50 میلیون تومان به یکی از دوستانم به نام حکیم باختم. او مدام با من تماس می گرفت و پولش را می خواست . تا اینکه آخرین بار یک مرد جوان مقابل رستورانی که در آن کار می کردم آمد و خودش را مامور پلیس معرفی کرد. آرش گفت باید همراهش برودم. من هم که ترسیده بودم سوار ماشین شدم اما مرد جوان در میان راه با اسلحه مرا تهدید کرد و به یک باغ متروکه برد. او 20 شبانه روز مرا به اسارت گرفت و شکنجه Torture کرد تا مجبور شدم با همسرم تماس بگیرم و از او بخواهم تا 50 میلیون تومان را به حساب حکیم بریزد.

به این ترتیب حکیم بازداشت شد و به طراحی نقشه آدم ربایی اعتراف کرد. صاحب باغ نیز به نام قاسم به اتهام معاونت در آدم ربایی بازداشت شد. دو مرد جوان اعتراف کردند از سوی حکیم برای آدم ربایی اجیر شده بودند. در حالی که برای متهمان کیفرخواست صادر شده بود سیامک اعلام رضایت کرد و متهمان با قرار وثیقه آزاد شدند تا محاکمه شوند.

در جلسه دادگاه که فقط آرش و قاسم حضور داشتند حکیم در دادگاه حاضر نشد.

آرش به اتهام آدم ربایی،غصب عنوان و سرقت Stealing مقرون به آزار از خود دفاع کرد و گفت: حکیم به من گفته بود تا سیامک را همراه خودم به باغ ببرم. من قبول دارم سیامک را به باغ بردم و او را در آنجا نگه داشتم اما اسلحه ای نداشتم و او را شکنجه نکردم.

صاحب باغ نیز گفت: من از نقشه حکیم برای آدم ربایی بی خبر بودم. او با من تماس گرفت و به باغم آمد. او گفته بود از سیامک پول طلب دارد واگر بتواند طلب 50 میلیونی اش را بگیرد 2 میلیون تومان هم به من می دهد.

سپس وکیل حکیم که در دادگاه غایب بود به دفاع پرداخت و گفت: موکلم پشیمان است و حالا از ترسش در دادگاه حاضر نشده است.

در پایان جلسه هیات قضایی سه متهم را با توجه به اعلام رضایت شاکی خصوصی به زندان Prison محکوم کرد. حکم زندان حکیم و قاسم در دیوان عالی کشور تایید شد اما با اعتراض آرش به حکم 7 سال و نیم زندانی Prisoner که برایش صادر شده بود ،حکم وی به اتهام غصب عنوان دولتی در دیوان عالی کشور شکست و وی دیروز باز دیگر پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد آرش که با وثیقه آزاد بود به دفاع پرداخت و گفت: اتهام غصب عنوان دولتی را قبول ندارم. من قبلا مامور پلیس بودم اما به خاطر تخلفی که مرتکب شده بودم از کار اخراج شدم.کارگری می کردم تا مخارج زندگی همسر و فرزند و پدر و مادر پیرم را تامین کنم.من از سر ناچاری خام حرف های حکیم شدم و قبول کردم تا سیامک را همراه خودم به باغی در شهریار ببرم. اما باور کنید من سیامک را کتک نزدم و شکنجه ندادم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود ادامه داد: حالا یک فرزرند شیرخوار و یک دختر 7ساله دارم و پدر و مادر پیرم هیچ منبع درآمدی ندارند. اگر به زندان بیافتم شرایط زندگی برای آنها سخت تر می شود. به همین خاطر از قضات دادگاه تقاضای تخفیف در مجازات را دارم.

بنا به این گزارش، در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار