تبلیغات

قیمت دارو گران می شود؟

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: شورای سیاستگذاری قیمت دارو به این نتیجه رسیده که نیاز به افزایش قیمت دارو وجود ندارد.

به گزارش صبحانه،محمد حسین قربانی، با اشاره به افزایش نرخ ارز و تاثیر آن بر بازار دارو، افزود: بسیاری از مواد اولیه دارو‌های تولیدی در ایران، وارداتی است و نوسانات ارز بر روی محصولات وارداتی تاثیر دارد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه، ادامه داد: دولت تدبیر و امید فضای خوبی برای ثابت نگه داشتن ارز ایجاد کرد و برای کالا‌های اساسی از جمله دارو یارانه تخصیص داد و در پی این اقدام در مورد کالا‌های اساسی همچون دارو نباید نگرانی برای افزایش قیمت وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: ما جلسات غیرعلنی با مسئولان دولتی همچون رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و دارایی داشتیم که مقرر شد دارو‌های وارداتی با ارز ٣٨٠٠ تومانی تامین شود.

قربانی با بیان اینکه تحریم‌ها همیشه وجود داشته است، تصریح کرد: روحیه خصمانه دولت آمریکا همیشه علیه ایران وجود داشته است، ضمن اینکه در شرایط کنونی دولت باید تدابیر لازم را برای رویارویی با این شرایط بیاندیشد که بهترین تدبیر هم می‌تواند تامین مابه التفاوت ارز باشد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت نظارت جامع و دقیقی بر قیمت دارو دارد، افزود: هم‌اکنون این وزارتخانه نظارت دقیقی بر توزیع کنندگان دارو و داروخانه‌ها دارد، از سوی دیگر ما نیز در کمیسیون بهداشت مجلس نظارت لازم بر این حوزه را انجام خواهیم داد.

نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تاکید کرد: تاکنون شورای سیاستگذاری قیمت دارو به این نتیجه رسیده است که نیاز به افزایش قیمت دارو وجود ندارد./مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار