تبلیغات

سیل در شمیرانات؛ ۶ نفر بالای کوه گرفتار شدند

به گزارش صبحانه،مدیر جمعیت هلال احمر شمیرانات گفت: در اثر وقوع سیل در مناطقی از شمیرانات ۶ نفر از هم وطنان بالای کوه گرفتار شدند.

حسن فراهانی در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: در اثر وقوع سیل در بخش هایی از شهرستان شمیرانات عوامل امدادرسان جمعیت هلال احمر به مناطق سیل زده اعزام شدند.

وی افزود: در حال حاضر تعداد ۶ نفر از هم وطنان بالای کوه گرفتار شدند و امدادرسانان هلال احمر برای نجات آن ها در حال احداث کارگاه برای حضور در بالای کوه هستند.

مدیر جمعیت هلال احمر شمیرانات اضافه کرد: بر اساس گزارشات مردمی تعدادی از هم وطنان نیز در خانه های خود محبوس شده اند، که نیروهای هلال احمر در تلاش برای نجات آن ها هستند.

فراهانی گفت: بارش باران و سیل در منطقه لواسان محدوده جاده «اوشان فشم میگون» نیز سبب تخریب جاده در این منطقه شده است.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، این حادثه سبب ترافیک در محدوده «گردنه قوچک» شده است.

مسئولان راهور شمیرانات از رانندگان خواستند، برای تردد حتی الامکان از جاده «لواسان بزرگ» استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، شمیرانات یکی از شهرستان‌های شمال استان تهران و دامنه‌های البرز جنوبی است، که مناطقی از شمال شهر تهران و بخش‌های لواسانات و رودبار قصران را شامل می شود.

سیل شمیران ۳۰۰ خودرو را گرفتار کرد/تحویل ۲ مصدوم به اورژانس

ابراهیم تاجیک نوری در گفتگو با خبرنگار اظهار داشت: تاکنون و طبق اطلاعات ارائه شده توسط افرادی که با سامانه هلال احمر در ارتباط هستند، در پی وقوع سیل در شمیرانات و انسداد جاده «رودبار قصران» حدفاصل روستاهای «رودک» و «زردبند» حدود ۳۰۰ خودرو در این منطقه گرفتار شدند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر عوامل راهداری در حال تلاش برای بازگشایی این محور و ایجاد شرایطی برای خروج خودروهای گرفتار هستند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران از حضور ۱۰ تیم تخصصی واکنش سریع، کوهستان، نجات در سیلاب و نیز سگ های جستجوگر در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: در حال حاضر مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز شخصا در محل وقوع سیل حضور داشته و بر اقدامات امدادرسانان نظارت دارد.

تاجیک نوری در خصوص تعداد مصدومان سیل در شمیرانات گفت: تاکنون ۲ مصدوم در منطقه لواسان تحویل عوامل اورژانس شده اند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران از آماده باش تیم های امدادی هلال احمر در شهرستان های نزدیک محل وقوع سیل مانند دماوند خبر داد و گفت: در صورت نیاز نیروهای کمکی و امدادرسانان از دیگر شهرستان ها به محل حادثه اعزام خواهند شد، اما تاکنون نیازی برای این امر دیده نشده است و فقط امدادگران دیگر شهرستان ها به حالت آماده باش درآمده اند.

وی با بیان این که هنوز وارد مرحله توزیع مواد غذایی بین سیل زدگان نشده ایم، گفت: در حال حاضر عملیات امداد و نجات در حال انجام است و منظریم، تا راه توسط عوامل راهداری باز شود و پس از باز شدن راه و خروج خودروها در صورت نیاز عملیات توزیع مواد غذایی و فراهم کردن کمپ های اسکان انجام خواهد شد.

منبع:مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار