تبلیغات

قتل با شمشیر به خاطر خواستگاری یک دوست از خواهر / این جوان در یک قدمی چوبه دار است

پسر جوان که در دعوا به خاطر دوست غیرتی اش دست به قتل زده بود در برابر حکم قطعی قصاص قرار گرفت اما قرار شد تا دوستش بار دیگر از خود دفاع کند.

به گزارش صبحانه،مهدی و مهرداد 27 ساله بیست و چهارم شهریورماه سال 94 به دنبال درگیری دسته جمعی در گل تپه ورامین حسین 20 ساله را که دوست صمیمی شان بود کشتند. آنها پس از دستگیری در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند و از خود دفاع کردند.

در آن جلسه پدر قربانی گفت: چون نمی دانم کدام یک از این دو متهم ضربه کاری را به سینه پسرم زده اند برای هر دو آنها حکم قصاص می خواهم.

سپس مهدی روبه روی قضات ایستاد و گفت: مهرداد و حسین از سال‌ها پیش با هم دوست بودند، اما از وقتی حسین به خواستگاری خواهر مهرداد رفت رابطه آنها با هم بد شد. مهرداد غیرتی شده بود و دیگر جواب تماس های حسین را نمی داد و می گفت او به خواهرش نظر داشته است. چند روز قبل از قتل Murder نیز آنها با هم درگیر شده بودند تا اینکه ظهر بیست و چهارم شهریور 94 من و مهرداد سر کوچه ایستاده بودیم که حسین و دوستش سر رسیدند و دعوا دوباره شروع شد. حسین فحاشی کرد و با چاقو به دست مهرداد زد.

وی ادامه داد: در آن لحظه تعداد زیادی در محل جمع شده بودند و دعوا را تماشا می کردند.من سعی داشتم به دعوا خاتمه دهم اما بی فایده بود. مهرداد ضربه های بعدی را با شمشیر به حسین زد.من در دعوا فقط چاقو در دست داشتم.چاقو را چندبار به سمت حسین گرفتم اما ضربه ای به او نزدم.

سپس مهرداد به دفاع پرداخت و گفت: قبول دارم چند ضربه با شمشیر و چاقو به حسین زدم اما ضربه کاری را مهدی به قلب Heart حسین وارد کرد.

در پایان جلسه هیات قضایی و با توجه به مدرک های موجود در پرونده و همچنین نظریه پزشکی قانونی که اعلام کرده بود با توجه به کند بودن شمشیر احتمالا قتل با ضربه چاقو صورت گرفته است مهدی را به قصاص محکوم کرد. مهرداد از دست داشتن در این قتل تبرئه شد.

دیروز حکم قصاص مهدی در شعبه 32 دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد. اما حکم تبرئه مهرداد تایید نشد و پرونده برای رسیدگی دوباره به اتهام مهرداد به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.قرار است وی به زودی از خود دفاع کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار