تبلیغات

آخرین خبرها از پیگیری دیه شهدای منا

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ۷ نفر از خانواده شهدای منا که هنوز محل دفن آن‌ها مشخص نشده است به حج ۹۷ اعزام می‌شوند، گفت: همچنان پیگیر دیه شهدای منا هستیم.

به گزارش صبحانه،حمید محمدی در مورد دیه شهدای منا گفت: از مسئولین حج عربستان مستمرا موضوع شهدای منا مطالبه شده است، اما نتیجه مشخصی نداشته و طبیعتا ما همچنان پیگیر هستیم تا به نتیجه برسیم، اما تا به حال نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی در خصوص شهدای مسجد الحرام نیز تاکید کرد: از قبل قرار بود مبلغی به عنوان هدیه به ۱۴ شهید ایرانی حادثه مسجد الحرام پرداخت شود، اخیرا بنا شد دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل این موضوع را از دفتر نمایندگی عربستان در این سازمان پیگیری کند.

رئیس سازمان حج همچنین در مورد اعزام خانواده‌های شهدای منا برای شناسایی محل دفن تعدادی از این شهدا در مقبره الشهدای مکه گفت: با توجه به اینکه محل دفن تعداد اندکی از شهیدان در مقبره الشهدا مشخص نشده بود به همین دلیل قرار شد خانواده‌های این عزیزان برای انجام کار‌های لازم و آزمایشات دی ان‌ای و مشخص شدن محل دفن شهدا به حج اعزام شوند که این کار از سال گذشته آغاز شد و در حج گذشته از ۱۱ شهیدی که محل دفن شان معلوم نبود خانواده ۷ نفر از آن‌ها آمدند که پس از انجام آزمایشات شناسایی ۴ شهید قطعی شد و امسال مجددا خانواده سه شهید باقی مانده و چهار شهید سال گذشته که اعزام نشده بودند مجددا به حج ۹۷ اعزام خواهند شد تا مراحل شناسایی به طول کامل انجام شود.

محمدی گفت: هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده و همزمان با موسم حج اعزام این خانواده‌ها نیز انجام می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار