تبلیغات

افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به وزش باد نسبتا شدید در تهران، از افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در پایتخت خبر داد.

حسین شهبازی با اشاره به افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۶ خرداد)، اظهار کرد: در برخی ساعات این روز وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب‌غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، طی امروز (۱۶ خرداد) وزش باد در برخی ساعات همراه با احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه این شرایط طی فردا (۱۷ خرداد) کمابیش ادامه دارد، افزود: در این روز برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته شهبازی، انتظار می‌رود تا فردا (۱۷ خرداد) بر غلظت آلاینده‌ها به طور نسبی افزوده شود. همچنین تا روز آینده تغییر محسوسی در دمای هوای پایتخت مشاهده نخواهد شد.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۱۰۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت با شاخص میانگین ۶۱ در شرایط سالم است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار