تبلیغات

دستبرد نیم‌میلیاردی با اغفال دختر جوان

مردی که بعد از اغفال دختر موردعلاقه‌اش از خانه دایی او ۵۰۰ میلیون تومان سرقت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش صبحانه،در پی وقوع یک فقره سرقت منزل در شمال تهران که در آن سارق یا سارقان اقدام به سرقت بیش از ۵۰۰ میلیون تومان طلاجات و وجه نقد از داخل خانه کرده بودند، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

هم‌زمان با آغاز رسیدگی به این پرونده که شواهد و دلایل به‌دست‌آمده از صحنه سرقت نشان از اطلاع‌داشتن دقیق سارق یا سارقان از وجود اموال باارزش در این خانه می‌داد، دختر جوانی به پایگاه یکم پلیس آگاهی مراجعه کرد و ضمن معرفی خود به‌عنوان خواهرزاده مال‌باخته مدعی شد که قادر به معرفی سارق منزل دایی‌اش است.

این دختر در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی‌پیش با جوانی آشنا و پس از مدت کوتاهی به او علاقه‌مند شدم. مدت زیادی از آشنایی ما دو نفر نگذشته بود که آن جوان مرا تشویق کرد تا از منزل یکی از بستگان نزدیکم که وضعیت مالی مناسبی دارد، سرقت و با پول حاصل از سرقت ازدواج کنیم. من که فریب صحبت‌های او را خورده بودم، با نشان‌دادن محل سکونت دایی‌ام زمانی که از نبود او و خانواده‌اش در خانه اطمینان داشتم، موضوع را به وی اطلاع دادم و او نیز سرقت را انجام داد.

خواهرزاده مال‌باخته در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد: پس از سرقت، رفتار آن جوان به‌طور کامل عوض شد و حتی مرا تهدید کرد که باید مبلغ صد میلیون تومان به او پرداخت کنم تا موضوع همدستی با او در سرقت را با خانواده‌ام در میان نگذارد. زمانی که از نیت واقعی وی اطلاع پیدا کردم، تصمیم گرفتم موضوع را به پلیس اطلاع دهم. با شناسایی متهم پرونده، وی در مخفیگاهش دستگیر شد و در همان تحقیقات اولیه به سرقت ۵۰۰‌میلیون‌تومانی منزل و تلاش برای اخاذی صد میلیون‌تومانی اعتراف کرد. درحال‌حاضر و با توجه به احتمال ارتکاب جرائم مشابه، متهم با قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرائم احتمالی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد./روزنامه شرق

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار